Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2023, 16:47

Zoroslav Kollár obviňuje Borisa Kollára

Šéf Sme rodina podľa neho zneužil SIS na nezákonné lustrovanie auta

Šéf Sme rodina podľa neho zneužil SIS na nezákonné lustrovanie auta

Reprofoto – Youtube

Zoroslav Kollár uviedol, že chystá na Borisa Kollára ďalšie diskreditačné informácie. Tie by sa mali týkať financovania matiek detí predsedu parlamentu.

Konkurzný právnik Zoroslav Kollár zverejnil video, v ktorom obviňuje šéfa parlamentu a hnutia Sme rodina zo zneužitia tajnej služby. Kollár mal podľa neho nechať nezákonne lustrovať auto značky Mercedes, na ktorom jazdí Barbora Richterová. Tá je matkou jeho dvoch detí.

Zoroslav Kollár vo videu tvrdí, že Boris Kollár si nechal zistiť, komu auto patrí. Podľa neho skutočnosť, že auto súvisí so Zoroslavom Kollárom, nemohol líder Sme rodina zistiť legálnou cestou.  „S menšími obmenami opakuješ informáciu o tom, že som kúpil alebo daroval auto značky Mercedes za 130-tisíc eur Barbore Richterovej. To je, samozrejme, lož. Auto patrí spoločnosti, ktorá si toto auto dočasne požičala," vraví Zoroslav Kollár.

Vo videu ukázal trestné oznámenie, ktoré na predsedu parlamentu podal. 

Hovorí, že má informáciu z prostredia polície, že lustráciu auta, ktoré používala Barbora Richterová, realizoval pracovník SIS. „Vyšetrovanie bude pokračovať a možno ten chlapec, čo auto lustroval, príde o prácu a nič nepovie. A možno povie: Som presvedčený, že neexistuje zákonný dôvod na lustrovanie a reálne prišlo k zneužitiu tajnej služby," povedal.

Zoroslav Kollár vo videu zároveň uviedol, že chystá na Borisa Kollára ďalšie diskreditačné informácie. Tie by sa mali týkať financovania matiek Kollárových detí.

Sme rodina a jej predseda odmietajú vyjadrenia Zoroslava Kollára a tvrdia, že ide o antikampaň.

Inzercia

Dnes treba vedieť

02. december 2023, 11:36

Lívia Vašáková skončila na poste generálnej riaditeľky plánu obnovy. „Bohužiaľ predstavy o tom, ako by mal tento dobre rozbehnutý projekt napredovať, sa líšia od praxe, ktorá doteraz dobre fungovala. Neodchádzam zatrpknutá ani nahnevaná,“ napísala na sociálnej sieti. Odchádza s obavami o to, že pomaly miznú všetky pozitívne faktory.

02. december 2023, 11:08

Na území Slovenska platia výstrahy pred poľadovicou, snežením a snehovými jazykmi a závejmi. Snehové jazyky a záveje sa môžu vyskytnúť v Bratislavskom a Žilinskom kraji, na väčšine územia Trenčianskeho a Trnavského kraja, ako aj v okresoch Spišská Nová Ves, Poprad, Kežmarok a Levoča. Pre okresy Námestovo, Čadca a Kysucké Nové Mesto platí výstraha druhého stupňa. (tasr)

02. december 2023, 08:09

Hostia víkendových diskusných relácií:

  • RTVS Sobotné dialógy: Robert Fico,
  • TA3 V politike: Peter Pellegrini, Kamil Šaško, Karol Galek,
  • RTVS O 5 minút 12: Peter Pellegrini, Michal Šimečka,
  • TV Markíza Na telo: Andrej Danko, Milan Majerský.
02. december 2023, 07:03

Počasie: Prevažne zamračené. Na mnohých miestach dážď alebo dážď so snehom, v severnej polovici územia a na západe sneženie. Popoludní na severe a krajnom západe tvorba snehových jazykov, ojedinele závejov. Lokálne poľadovica. Denná teplota od -3 stupne na Orave do +7 na Zemplíne. Slabý, neskôr miestami severozápadný vietor do 40 km/h. (shmú)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.