Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2023, 09:56

Prokurátor podal obžalobu na bývalého policajného prezidenta Kovaříka

Prokurátor podal obžalobu na bývalého policajného prezidenta Kovaříka

Bývalý policajný prezident Peter Kovařík. Foto: TASR/Jaroslav Novák

Je obžalovaný pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti.

Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava podal obžalobu na bývalého policajného prezidenta Petra Kovaříka. Vyplýva to z vyjadrenia, ktoré TASR poskytol hovorca bratislavskej krajskej prokuratúry Patrik Hujsa.

„Prokurátor Krajskej prokuratúry Bratislava 25. septembra 2023 podal Mestskému súdu Bratislava I obžalobu na obvineného P. K. pre zločin zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti," uviedol hovorca.

Bývalý policajný prezident bol obvinený v auguste 2021. Podozrivý je zo zmarenia prebiehajúceho zásahu zadržiavania, ako aj vykonania trestnoprocesných úkonov s osobami Matejom Zemanom a Petrom Petrovom. Kovařík obvinenie v minulosti odmietol.

Kovařík bol od septembra 2020 poverený dočasným riadením Policajného zboru. Koncom januára 2021 ho po výberovom konaní do funkcie prezidenta Policajného zboru vymenoval vtedajší minister vnútra Roman Mikulec. K 15. septembru 2021 sa vzdal funkcie.

Inzercia

Dnes treba vedieť

01. december 2023, 08:33

Koalícia sa dohodla na zmene zákona vo veci Úradu na ochranu oznamovateľov. Novela zákona pôjde na decembrovú schôdzu parlamentu v skrátenom legislatívnom konaní. Pre médiá to uviedol podpredseda vlády a minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS). (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.