Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. september 2023, 09:47

Haščák odmieta, že by obsah jeho mobilu mohol byť podkladom pre trestné stíhania

Šírenie informácií o údajných stíhaniach pre skutky s „bombastickými výškami škody opierajúcimi sa o údajný obsah telefónu“ má podľa zakladateľa Penty podstatnú chybu.

Finančník Jaroslav Haščák odmieta, že by obsah jeho telefónu zaisteného políciou mohol byť podkladom pre dôvodné začatie trestného stíhania. Hovorí o politickom zneužívaní polície pred voľbami. Haščákovo stanovisko TASR poskytol jeho advokát Martin Škubla.

„Hoci Úrad špeciálnej prokuratúry už osem mesiacov nerozhoduje o nezákonnosti zaistenia Haščákovho telefónu, lebo má 'kompetenčný problém', Národnej kriminálnej agentúre to nebráni, aby bez akejkoľvek možnosti Haščáka sa brániť, produkovala päť dní pred parlamentnými voľbami tvrdenia, na čo všetko 'vďaka prelomeniu telefónu' prišla," píše sa v stanovisku.

Čítajte tiež

Šírenie informácií o údajných stíhaniach pre skutky s "bombastickými výškami škody opierajúcimi sa o údajný obsah telefónu" má podľa Haščáka podstatnú chybu.

„Polícia tieto podozrenia prezentuje bez dôkazov, bez toho, aby sa mohol údajný podozrivý akokoľvek brániť a, navyše, úplne perfídne na to zneužíva predvolebný čas," uviedol.

Polícia v pondelok priblížila, že informácie z mobilných telefónov, ktoré v minulosti zaistila Haščákovi, sa preverujú v trestných konaniach a operatívnom preverovaní. Začať sa malo trestné stíhanie pre podozrenie z podvodu vo výške približne 460 miliónov eur.

Dodala, že preverovala aj údajné korupčné správanie lídra SaS Richarda Sulíka. Trestné stíhanie sa podľa polície nezačalo, keďže líder OĽANO a priatelia Igor Matovič spoluprácu s políciou odmietol.

Inzercia

Dnes treba vedieť

24. november 2023, 21:21
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.