Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2023, 13:10

Rusko zaradilo šéfa Medzinárodného trestného súdu na zoznam hľadaných osôb

Rusko zaradilo šéfa Medzinárodného trestného súdu na zoznam hľadaných osôb

Ilustračné foto: TASR/Monika Himpánová

Súd v marci vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina a ombudsmanku Mariju Ľvovovú-Belovovú.

Rusko zaradilo predsedu Medzinárodného trestného súdu (ICC) v Haagu, poľského sudcu Piotra Hofmaňského, na zoznam hľadaných osôb.

Súd v marci vydal zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina a ombudsmanku Mariju Ľvovovú-Belovovú. Súvisí to s ich podielom na vojnových zločinoch spojených s nelegálnymi deportáciami obyvateľov Ukrajiny vrátane detí a ich presunom na Moskvou okupované územia a do Ruska.

Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom) v reakcii na to otvoril trestné konanie proti žalobcovi ICC Karimovi Khanovi aj proti trom ďalším sudcom tohto súdu, ktorí sa podieľali na vydaní zatykača: Rosariovi Salvatoremu Aitalovi, Sergiovi Godinezovi a Tomoko Akaneovej.

Inzercia

Dnes treba vedieť

04. november 2015, 07:58

Zmluvu na výstavbu nemocnice v Bratislave chce Čislák podpísať do volieb

Zmluvu na výstavbu novej univerzitnej nemocnice v hlavnom meste by chcel minister zdravotníctva Viliam Čislák (nominant Smer-SD) s koncesionárom podpísať ešte v tomto volebnom období. Potvrdil to dnes v Bratislave po otvorení novej budovy Nemocnice sv. Michala. Projekt chce štát realizovať formou PPP projektu, v súčasnosti hľadá partnera cez súťažný dialóg.

04. november 2015, 07:51

Vláda podľa Lipšica nechce umožniť trestanie právnických osôb za ekonomickú kriminalitu

Vláda SR podľahla lobingu podnikateľov, a preto do zákona o trestnej zodpovednosti právnických osôb (PO) nezahrnula aj ekonomické trestné činy. Počas včerajšieho rokovania Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť to vyhlásil opozičný poslanec Daniel Lipšic (nezaradený) s tým, že zákon je tak zúžený na najnižší možný okruh trestných činov, ktorý predpisuje eurosmernica.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.