Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. september 2023, 12:11

Zákon o evidencii tržieb porušilo počas leta 57 percent kontrolovaných prevádzok

V Košickom kraji zistili porušenia v osemdesiatich percentách z celkového počtu kontrol.

Finančná správa počas letnej kontrolnej akcie Horúce leto 2, zameranej na kontrolu dodržiavania zákona o používaní elektronických pokladníc, uskutočnila spolu 1294 kontrolných nákupov. Porušenie zákona zistila v 736 prípadoch, čo predstavovalo 57 percent kontrolovaných prevádzok. Uložili za to sankcie vo výške 180-tisíc eur. Informoval o tom prezident finančnej správy Jiří Žežulka.

"Vyhlásili sme špecializovanú kontrolnú akciu, ktorá sa zamerala na kontrolu dodržiavania zákona v sezónnych prevádzkach ako hudobné festivaly, trhy, bary, reštaurácie, kúpaliská. Všetko, s čím sa stretávame v letnej sezóne," priblížil Žežulka s tým, že najčastejším porušením zákona bolo neevidovanie tržieb.

"Najviac porušení bolo zistených v Prešovskom kraji, až 129 prípadov. Podielovo najviac porušení bolo opäť v Prešovskom kraji a Košickom kraji, zistenia boli až 71 a 80 percent z celkového počtu kontrol," vyčíslil generálny riaditeľ sekcie boja proti podvodom a analýzy rizík Rastislav Gábik. Naopak, najnižší podiel porušení zákona bol v Bratislavskom kraji, okolo 40 percent.

Inzercia

Dnes treba vedieť

02. december 2023, 15:19

Slovenská futbalová reprezentácia zarobila postupom na ME 2024 v Nemecku 9,25 milióna eur. O výške prémií informovala Európska futbalová únia pred dnešným žrebom finálového turnaja. Za víťazstvo v skupinovej fáze si navyše môže každý tím prilepšiť o milión eur, v prípade remízy bude bohatší o 500-tisíc eur. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.