Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. september 2023, 18:16

CDU/CSU žiada opatrenia na zníženie počtu azylantov

Strana predložila Spolkovému snemu návrh, ktorý „výrazne zníži nepoctivú migráciu a odbremení spolkové, krajinské a miestne úrady“.

„Ponúkame spoločné riešenie tohto problému, ktorý by sa inak mohol zvrhnúť do sociálneho konfliktu,“ vyhlásil v piatok v parlamente poslanec CSU Alexander Dobrindt a dodal, že počet žiadateľov o azyl v Nemecku rastie, samosprávy sú preťažené a podpora prijímania utečencov zo strany verejnosti klesá.

Dobrindt vyzval na rozšírenie zoznamu bezpečných krajín pôvodu, čím by sa urýchlilo azylové konanie. Zároveň žiadal aj urýchlenie deportačného procesu neúspešných žiadateľov a obnovenie kontrol na hraniciach s Poľskom, Českom a Švajčiarskom, aby sa migranti nemohli do Nemecka vrátiť z juhu.

Podľa Dobrindta je tento návrh odpoveďou na výzvu kancelára Olafa Scholza zo Sociálnodemokratickej strany Nemecka (SPD), ktorý tento mesiac apeloval na ostatné strany, aby sa pridali k „nemeckému paktu“ a podporili modernizáciu ekonomiky a zjednodušenie byrokracie.

Dobrindt zároveň obvinil ministerku vnútra Nancy Faeserovú z SPD zo zablokovania potrebných migračných reforiem na úrovni Európskej únie. Faeserová jeho kritiku odmietla a poukázala na už prijaté opatrenia zavedené na hraniciach s Českom a Poľskom, ktoré podľa nej už teraz pomáhajú regulovať prílev migrantov.

Zároveň dodala, že neexistujú žiadne jednoduché riešenia, a obvinila CDU/CSU z toho, že sa z kauzy pokúša vytĺcť politický kapitál.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami
pred 11 hodinami

Počas nedeľnej noci môžu v niektorých oblastiach Slovenska teploty klesnúť na mínus 20 až 21 stupňov Celzia. Výstraha druhého stupňa platí pre okresy Brezno, Rožňava, Spišská Nová Ves, Liptovský Mikuláš, Kežmarok, Levoča, Poprad a Stará Ľubovňa. (tasr)

pred 11 hodinami

Poskytovaniu príspevku za ubytovanie odídenca a jeho prípadnej výške bude predchádzať širšia diskusia. Ministerstvo vnútra to uviedlo v reakcii na otázku o prípadnom predĺžení príspevku. Podľa aktuálneho nariadenia by sa mal vyplácať do konca roka. (tasr)

pred 12 hodinami

Petra Vlhová vedie v prvom kole obrovského slalomu v kanadskom Tremblante po odjazdení najlepších pretekárok. Tesne druhá je Mikaela Shiffrinová s odstupom päť stotín sekundy. Druhé kolo je na programe od 20.00 h.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.