Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2023, 20:08

Poľská vláda bodla Ukrajine nôž do chrbta, hovorí Donald Tusk

Bývalý predseda Európskej rady na adresu poľskej vlády vyhlásil, že Ukrajine „odovzdala takmer všetky zbrane použiteľné na fronte a nakoniec túto investíciu do poľsko-ukrajinských vzťahov zničí“.

Donald Tusk, bývalý predseda Európskej rady a poľský expremiér dnes obvinil poľskú vládnu stranu Právo a spravodlivosť (PiS), že počas predvolebnej kampane sa rozhodla „vraziť Ukrajine nôž do chrbta“. Reagoval tak na vyhlásenie premiéra Mateusza Morawieckeho, že Poľsko zastavilo dodávky zbraní Ukrajine.

Tusk na adresu poľskej vlády vyhlásil, že Ukrajine „odovzdala takmer všetky zbrane použiteľné na fronte a nakoniec túto investíciu do poľsko-ukrajinských vzťahov zničí“.

Morawiecki včera hovoril o zastavení dodávok poľských zbraní Ukrajine po tom, čo Ukrajina podala proti Varšave sťažnosť na pôde Svetovej obchodnej organizácie za to, že predĺžila zákaz dovozu ukrajinského obilia aj po 15. septembri. Tento krok v inotajoch, avšak ostrým tónom kritizoval v prejave na Valnom zhromaždení OSN v utorok aj ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Inzercia

Dnes treba vedieť

02. december 2023, 15:19

Slovenská futbalová reprezentácia zarobila postupom na ME 2024 v Nemecku 9,25 milióna eur. O výške prémií informovala Európska futbalová únia pred dnešným žrebom finálového turnaja. Za víťazstvo v skupinovej fáze si navyše môže každý tím prilepšiť o milión eur, v prípade remízy bude bohatší o 500-tisíc eur. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.