Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2023, 19:14

Pri americkom veľvyslanectve v Bejrúte sa strieľalo

Incident sa časovo zhoduje s výročím bombového útoku na auto, ktorý sa odohral v roku 1984 pred prístavbou amerického veľvyslanectva v Bejrúte.

V blízkosti veľvyslanectva USA v libanonskej metropole Bejrút došlo včera večer k streľbe. Incident sa zaobišiel bez obetí na životoch a zranených. Dnes o tom informoval hovorca veľvyslanectva Jake Nelson.

Spresnil, že v blízkosti vchodu do ambasády bola v stredu krátko po 22.30 miestneho času hlásená streľba z ručných zbraní. Vyšetrovaním sa zistilo, že padlo 15 výstrelov. Útočník zanechal na mieste tašku plnú nábojov. Incident začal vyšetrovať vojenský súd, uviedol nemenovaný súdny úradník, ktorý mimoriadnu udalosť označil za „vážny trestný čin namierený voči veľvyslanectvu veľkej krajiny“.

Libanonské bezpečnostné zložky po incidente uzavreli už aj tak prísne strážený komplex veľvyslanectiev na predmestí Awkar ležiacom na severe Bejrútu, uviedol pre agentúru AFP nemenovaný bezpečnostný zdroj.

Incident sa časovo zhoduje s výročím bombového útoku na auto, ktorý sa odohral v roku 1984 pred prístavbou amerického veľvyslanectva v Bejrúte. Spojené štáty z neho obvinili Iránom podporované hnutie Hizballáh.

Americké diplomatické a vojenské misie v Libanone boli počas občianskej vojny v rokoch 1975 až 1990 niekoľkokrát terčom útokov. Islamskí fundamentalisti zobrali i niekoľko amerických rukojemníkov. Veľvyslanectvo USA sa presťahovalo do Awkaru po samovražednom útoku, ku ktorému došlo v apríli 1983 a zahynulo pri ňom 63 ľudí.

Inzercia

Dnes treba vedieť

17. október 2015, 11:51

Firmy s nelegálnymi pracovníkmi sa pripravia o verejné zákazky a eurofondy

Firmám za zamestnávanie načierno hrozia okrem pokút aj nepeňažné postihnutia. Na obdobie piatich rokov sa pripravia o možnosť uchádzať sa o zákazky hradené z verejných zdrojov, ale aj o čerpanie prostriedkov z eurofondov, štátnych dotácií a iných príspevkov od štátu. Vážne dosahy nelegálneho zamestnávania sú aj na pracovníka, najmä ak je evidovaný na úrade práce.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.