Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
21. september 2023, 19:05

Britská prokuratúra obviní piatich Bulharov podozrivých zo špionáže pre Rusko

Skupina Bulharov je podozrivá aj z organizovania špionážnej operácie v Čiernej Hore, ktorá zahŕňala výrobu falošných identifikačných preukazov pre novinárov.

Britská prokurátora oznámila, že plánuje obviniť piatich občanov Bulharska, ktorí sú podozriví z vykonávania špionáže pre Rusko. Pred Westminsterský magistrátny súd sa postavia budúci utorok.

Britská kráľovská prokuratúra uviedla, že traja muži a dve ženy z Bulharska budú obvinení v súvislosti so zhromažďovaním informácií, ktoré „mohli byť priamo či nepriamo užitočné pre nepriateľa“. Podozriví údajne pracovali v špionážnej bunke pre ruské bezpečnostné služby a táto práca zahŕňala aj sledovanie vybraných cieľov.

Podľa agentúry AFP ide o ľudí vo veku 29 až 45 rokov. Traja z nich boli obvinení už vo februári z prechovávania falošných dokladov totožnosti.

Plánované obvinenia sa týkajú údajnej trestnej činnosti, ku ktorej došlo od vlaňajšieho augusta do februára tohto roku. Bulharskí občania údajne operovali v Británii aj inde v Európe.

Skupina Bulharov je tiež podozrivá z organizovania špionážnej operácie v Čiernej Hore, ktorá zahŕňala výrobu falošných identifikačných preukazov pre novinárov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

29. november 2023, 14:16

Zákaz dovozu poľnohospodárskych produktov a potravín pôvodom z Ukrajiny sa rozširuje a predlžuje na neurčito. Vyplýva to z návrhu ministerstva pôdohospodárstva, ktorý schválila vláda. Okrem obilnín sa zákaz dovozu rozširuje napríklad o med, jačmeň, pšeničnú múku, slad, sójové bôby, trstinový alebo repný cukor, otruby či pokrutiny. (tasr)

29. november 2023, 13:25

Parlamentný výbor pre obranu a bezpečnosť vypočúva kandidáta na funkciu policajného prezidenta Ľubomíra Soláka:

Výbor NRSR pre obranu a bezpečnosť- Vypočutie kandidáta na funkciu prezidenta Policajného zboru SR

Uverejnil používateľ tasr.TV Streda 29. novembra 2023
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.