Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
16. september 2023, 20:22

Päťročné dievča zomrelo pri páde akrobatického lietadla neďaleko Turína

Príčina havárie nebola bezprostredne známa, vojenské zdroje naznačili, že mohlo dôjsť ku kolízii lietadla s vtákom. Pilotovi sa podarilo katapultovať a bol prevezený do nemocnice s popáleninami.

Päťročné dievča prišlo o život, keď sa v blízkosti severotalianskeho Turína zrútilo lietadlo armádnej akrobatickej skupiny Frecce Tricolori. Lietadlo alebo jeho časti zasiahli auto, v ktorom sa viezla štvorčlenná rodina; rodičia a deväťročný brat dievčaťa vyviazli so zraneniami, informuje agentúra AP s odvolaním sa na správy miestnych médií.

Lietadlo akrobatickej skupiny talianskeho letectva sa zrútilo počas cvičenia. Pilotovi sa podarilo katapultovať a bol prevezený do nemocnice s popáleninami.

Príčina havárie nebola bezprostredne známa. Vojenské zdroje však naznačili, že mohlo dôjsť ku kolízii lietadla s vtákom.

Na videozázname z miesta nešťastia vidieť deväť lietadiel letiacich v dvoch formáciách v tvare písmena V. Jeden zo strojov, ktoré odštartovali z letiska Turín-Caselle, sa následne zrútil na zem a vybuchol.

Fotky z miesta udalosti zachytávajú vrak lietadla v kukuričnom poli neďaleko letiska a tiež obhorené zvyšky auta prevráteného na okraji cesty.

Frecce Tricolori je elitným tímom akrobatických pilotov, ktorí sa v sobotu pripravovali na nedeľňajšiu leteckú šou pri príležitosti 100. výročia talianskeho letectva. Plánovanú prehliadku po sobotňajšej tragédii zrušili, uvádza agentúra ANSA.

Brat dievčaťa, ktoré v dôsledku pádu lietadla zahynulo, bol hospitalizovaný s popáleninami v turínskej nemocnici, rovnako ako obaja rodičia. Informácie o závažnosti ich zranení nie sú známe, čo platí aj v prípade pilota.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

„Kresťania prestávajú chápať, kde sú mantinely dobra a zla,“ tvrdí Anna Záborská, líderka Kresťanskej únie, ktorá pokladá za jedno z najväčších sklamaní, že aj mnohí praktizujúci kresťania dnes volia progresívcov. „U kresťanských žien by mala byť otázka svedomia bojovať za ochranu života. A je chyba, ak to nerobia,“ hovorí s tým, že ak si niektorí mysleli, že sa sama nechá neprajníkmi a médiámi „poučiť“, aby viac nepredkladala zákony pomoci tehotným ženám, tak sa mýlili. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.