Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. september 2023, 18:03

Lotyšský parlament potvrdil novú premiérku Eviku Siliňovú

Expremiér a líder prozápadnej a stredopravicovej strany JV Krišjánis Karinš, ktorý v auguste podal demisiu, bude v novom kabinete pôsobiť ako minister zahraničných vecí.

Bývalá právnička Evika Siliňová zo strany Nová jednota zastávala v Karinšovej vláde post ministerky sociálnych vecí. Politológovia očakávajú, že nová premiérka bude podobne ako jej predchodca podporovať Ukrajinu, ktorá od februára 2022 čelí ruskej invázii.

Strana Nová Jednota zvíťazila v posledných parlamentných voľbách, ktoré sa v Lotyšsku konali vlani v októbri a následne sa jej podarilo zložiť koalíciu s 54 poslancami v 100-člennom parlamente. Jej fungovanie však v poslednom období skomplikovali viaceré nezhody.

Ďalšie riadne parlamentné voľby by sa mali v Lotyšsku uskutočniť v roku 2026.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

„Kresťania prestávajú chápať, kde sú mantinely dobra a zla,“ tvrdí Anna Záborská, líderka Kresťanskej únie, ktorá pokladá za jedno z najväčších sklamaní, že aj mnohí praktizujúci kresťania dnes volia progresívcov. „U kresťanských žien by mala byť otázka svedomia bojovať za ochranu života. A je chyba, ak to nerobia,“ hovorí s tým, že ak si niektorí mysleli, že sa sama nechá neprajníkmi a médiámi „poučiť“, aby viac nepredkladala zákony pomoci tehotným ženám, tak sa mýlili. 

pred 4 hodinami

Slovenská vodná slalomárka Eliška Mintálová získala na MS v britskom Lee Valley striebornú medailu v K1. Dvadsaťštyriročná kajakárka nestačila iba na Austrálčanku Jessicu Foxovú, na ktorú stratila 1,13 sekundy. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.