Hnutie OĽANO a priatelia, ako aj jeho predseda Igor Matovič sa musia zdržať zverejňovania a šírenia nepravdivých, urážlivých a hanlivých výrokov o finančníkovi Jaroslavovi Haščákovi.
O neodkladnom opatrení, ktoré nariadil Okresný súd Trnava, informovala advokátska kancelária zastupujúca Haščáka.
„Súd zároveň Igorovi Matovičovi a jeho hnutiu nariadil vymazať zo svojich profilov na sociálnych sieťach desiatky príspevkov a videí, ktoré takéto difamačné výroky obsahujú,“ priblížila advokátska kancelária Relevans.
Súd podľa kancelárie vo svojom rozhodnutí konštatuje, že Matovičove videá a príspevky o Haščákovi neobsahujú prípustnú a vecnú kritiku, ale osobné slovné útoky, ktoré nesledujú žiadny legitímny cieľ.
„Neodkladné opatrenie však nie je vhodným inštitútom na domáhanie sa všetkých nárokov, ktoré Jaroslavovi Haščákovi v súvislosti s konaním Igora Matoviča vznikli. Preto pristúpime k podaniu civilnej žaloby, ktorou tieto nároky v mene nášho klienta uplatníme,“ uviedol partner advokátskej kancelárie Alexander Kadela s tým, že žalobu momentálne finalizujú.
Matovič na piatkovej tlačovej konferencii uviedol, že o Haščákovi bude „hovoriť pravdu“ bez ohľadu na to, či si to podnikateľ praje, alebo nie. „Keď si myslí, že ma umlčí, tak je na omyle,“ uviedol Matovič.
Líder OĽaNO tvrdí, že mu ešte oficiálne rozhodnutie súdu doručené nebolo. „Počkám si, čo v ňom bude napísané, potom sa, samozrejme, zariadim tak, aby som konal v súlade s verejným záujmom,“ dodal.
„Zariadim sa podľa toho, čo mi bude doručené, vyhodnotím. Ak to rozhodnutie súdu bude v súlade s verejným záujmom, budem ho rešpektovať. Ak nebude, nebudem ho rešpektovať,“ vyhlásil Matovič.
Matovič ešte predtým na Facebooku napísal, že mu chce „zakomplexovaný mafoško zalepiť ústa“.
„Je vraj dotknutý na cti, ak hovorím o 400 miliónoch eur, ktoré ukradol s pomocou Fica a Pellegriniho z peňazí určených na liečbu chorých ľudí. Mafoško je veľmi naivný. Smrad jeden. Keď chorých okrádal, to sa ani máčikom nehanbil… ale keď o tom hovorím ľuďom, už sa zrazu červená,“ reagoval.
Poslanec hnutia Milan Vetrák upozornil, že proti neodkladnému opatreniu bude možné odvolanie.
„Neodkladné opatrenie vzniká tak, že súd nedá možnosť vyjadriť sa druhej strane. Čiže súd vychádza len z tých hlúpostí, ktoré tam pán Haščák natáral,“ podotkol.
Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.
Pridajte sa k našim podporovateľom.