Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. jún 2023, 14:27

Prokurátor podal obžalobu na Mariana Kočnera pre kauzy Donovaly a Báč

Prokurátor podal obžalobu na Mariana Kočnera pre kauzy Donovaly a Báč

Foto: TASR/Jaroslav Novák

 Ide o podozrenia z páchania ekonomickej trestnej činnosti.

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd obžalobu na Mariana Kočnera pre kauzy Donovaly a Báč. Obžaloba bola podaná spolu na štyri obvinené osoby. ÚŠP o tom v stredu informoval na sociálnej sieti.

„Obžaloba sa týka uplatnenia nadmerných odpočtov DPH v sume prevyšujúcej osem miliónov eur súvislosti s predajom nehnuteľností v obci Donovaly medzi viacerými obchodnými spoločnosťami," priblížila prokuratúra na sociálnej sieti. 

Okrem zločinu neodvedenia dane a poistného sa obžaloba týka aj skutku právne posúdeného ako zločin poškodzovanie veriteľa "v súvislosti s verejnou dražbou golfového areálu pri Báči, kde škoda dosahuje sumu takmer tri milióny eur".

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami
pred 4 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.