Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
07. jún 2023, 08:08

Britské spravodajské služby vyšetrujú zničenie ukrajinskej priehrady

Britský premiér označil zničenie Kachovskej vodnej nádrže pod kontrolou Ruska za "najväčší útok na civilnú infraštruktúru" od začiatku vojny.

Britský premiér Rishi Sunak v utorok neskoro večer povedal, že britská armáda a spravodajské služby zisťujú, či Rusko vyhodilo do vzduchu priehradu na juhu Ukrajiny. Podľa neho je však ešte "príliš skoro" vyvodzovať "definitívne závery".

Sunak označil zničenie Kachovskej vodnej nádrže pod kontrolou Ruska za "najväčší útok na civilnú infraštruktúru" od začiatku vojny. „Naša armáda a spravodajské služby to momentálne vyšetrujú... ale nemôžem povedať, či šlo o úmyselný čin," povedal premiér novinárom na ceste do Spojených štátov.

„Útoky na civilnú infraštruktúru sú otrasné. V tomto konflikte sme už také prípady videli, ale je ešte príliš skoro na to, aby sa dali vyvodiť definitívne závery," dodal.

Sunak potvrdil, že o situácii na Ukrajine bude diskutovať s americkým prezidentom Joeom Bidenom na štvrtkovom stretnutí v Bielom dome.

Tiež pripomenul, že Británia poskytla zdroje a finančné prostriedky na podporu OSN a Červeného kríža, ktoré môžu svoje zdroje presmerovať najmä na humanitárnu pomoc a pomoc pri evakuáciách obyvateľov v zasiahnutej oblasti.

„Už sme mysleli dopredu na situácie, ako je táto, a som rád, že Spojené kráľovstvo naďalej podporuje Ukrajinu mnohými rôznymi spôsobmi," dodal.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami
pred 3 hodinami

Líder Hlasu Peter Pellegrini v poslednej predvolebnej debate v RTVS hovorí, že jeho strana má ideologicky bližšie k Smeru ako k PS. Povedal, že Michala Šimečku pozná len z diskusií. Robert Fico tvrdí, že z prvých 40 kandidátov PS pochádza 28 z mimovládneho sektora. Šimečka to odmieta. Dodal však, že je to stále lepšie ako mať oligarchov. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.