Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. jún 2023, 19:40

Eurokomisia žiada, aby sa začal označovať obsah vytvorený umelou inteligenciou

„Nové technológie prinášajú nové výzvy v boji proti dezinformáciám,“ povedala eurokomisárka Jourová.

Európska komisia dnes vyzvala veľké internetové platformy, aby okamžite začali označovať obsah, ktorý vytvorila umelá inteligencia. "Dobrovoľné označovanie textov alebo vizuálov vytvorených algoritmami by malo pomôcť používateľom rozlíšiť ich od obsahu vytvoreného ľuďmi," uviedla Věra Jourová, podpredsedníčka komisie pre hodnoty a transparentnosť.

Softvéry sú podľa nej schopné v priebehu niekoľkých sekúnd vytvárať zložitý, zdanlivo dobre stvárnený obsah a vizuály, generovať obrázky vymyslených udalostí alebo napodobňovať hlas človeka. "Nové technológie prinášajú nové výzvy v boji proti dezinformáciám," povedala eurokomisárka.

Internetové platformy majú podľa nej zaviesť technológiu na rozpoznanie takéhoto obsahu a jasne ho označiť používateľom. Dodala, že od výkonného riaditeľa spoločnosti Google Sundara Pichaia sa dozvedela, že technológia na detekciu a označovanie obsahu generovaného umelou inteligenciou už bola vyvinutá.

Jourová uviedla, že s označovaním obsahu by sa malo začať okamžite. Na dobrovoľnej báze ho majú zaviesť spoločnosti, ktoré sú signatármi Kódexu postupov EÚ proti šíreniu dezinformácií. Podpísalo ho 44 firiemv vrátane technologických gigantov ako Google, Meta, Microsoft a TikTok. Twitter v máji od kódexu odstúpil.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Pri Senici spadlo malé lietadlo, zahynuli pri tom dvaja ľudia. Podľa informácií teleízie Markíza sa tragédia stala pri mestskej časti Čáčov. Lietadlo vraj predvádzalo akrobatické manévre a pilot stratil kontrolu nad strojom. (tvnoviny.sk)
 

pred 4 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.