Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. apríl 2023, 11:23

KDH podporuje zavedenie 25. marca ako štátneho sviatku

Kresťanskí demokrati považujú tento dátum za veľmi významný a taký, ktorý si oficiálne zaslúži svoje miesto v histórii Slovenskej republiky.

KDH vyzýva poslancov Národnej rady Slovenskej republiky, aby prijali zákon, ktorým sa 25. marec ustanovuje ako štátny sviatok Deň zápasu za ľudské práva. Tento zákon má pripomínať výročie Sviečkovej manifestácie a KDH je hnutím, ktoré vzniklo z odkazu Sviečkovej manifestácie. Kresťanskí demokrati považujú tento dátum za veľmi významný a taký, ktorý si oficiálne zaslúži svoje miesto v histórii Slovenskej republiky.

„KDH je hnutím, ktoré vzišlo z odkazu Sviečkovej manifestácie. KDH je hnutím, ktoré aj dnes chráni ľudskú slobodu a dôstojnosť. Sme presvedčení, že odkaz Sviečkovej manifestácie je stále živý, a preto podporujeme zavedenie tohto dátumu ako štátneho sviatku,“ hovorí predseda KDH Milan Majerský.

„Sviečková manifestácia vydala svedectvo o pravde a o tom, aký v skutočnosti bol komunistický totalitný režim. KDH nesie vlajku Sviečkovej manifestácie ďalej v podobe ochrany ľudských práv a slobôd vrátane náboženskej slobody doma na Slovensku, ale aj v zahraničí,“ ozrejmila europoslankyňa za KDH Miriam Lexmann.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 minútami

Prezidentka Zuzana Čaputová bude zajtra pokračovať v sérii povolebných rokovaní s lídrami politických strán. O 9.30 prezidentka prijme predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho a o 11.00 predsedu KDH Milana Majerského. 

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.