Britský premiér odsúdil video s brutálnou popravou ukrajinského vojaka

Osoby zodpovedné za tento brutálny čin by podľa Rishiho Sunaka mali byť privedené pred spravodlivosť. 
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Sunak v telefonickom rozhovore s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským označil uvedené zábery za "odporné", uviedol vo vyhlásení Downing Street.

Záznam brutálnej vraždy muža, ktorý vyvolal na Ukrajine veľké pobúrenie, sa objavil na internete 11. apríla. Údajne na ňom vidno, ako príslušník ruskej armády alebo bojovník proruských formácií odrezáva hlavu ukrajinskému vojakovi. Autenticita záberov zatiaľ nebola potvrdená.

Pre podozrenie z porušenia zákonov a zvyklostí vedenia vojny sa už prípadom zaoberá Bezpečnostná služba Ukrajiny (SBU). Predbežné vyšetrovanie už začala aj ruská generálna prokuratúra.

Sunak tiež v rozhovore so Zelenským vyjadril úctu ukrajinským vojakom bojujúcim za obranu východoukrajinského priemyselného mesta Bachmut. "Obaja lídri tiež diskutovali o snahách o urýchlenie vojenskej podpory Ukrajine," uviedol úrad britského premiéra.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
vojak Ukrajina premiér Bezpečnostná služba Ukrajiny poprava
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred hodinou

Béla Bugár neodporúča Maďarskej aliancii, aby išla do predvolebnej koalície s PS. „Podľa mňa s Progresívnym Slovenskom ísť nemôžu. Stratia voličov, lebo je tam nenávisť proti progresivizmu, proti LGBTI, to je najväčší problém,“ hovorí v Postoj TV expredseda Mosta-Híd s tým, ževoliči Aliancie boli takto vychovaní. Samostatne sa podľa Bugára však Maďari do parlamentu nedostanú.„S KDH, poprípade s Demokratmi by to šlo. Ale KDH si asi ťažko sadne s nimi k stolu,“ a vysvetľuje prečo.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť