Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
31. marec 2023, 14:45

Prezidentka v Trebišove zakončila týždenné úradovanie na východe Slovenska

Prezidentka v Trebišove zakončila týždenné úradovanie na východe Slovenska

Zuzana Čaputová a estónsky prezident Alar Karis v Dóme sv. Alžbety v Košiciach. Foto - TASR/František Iván

Navštívila Košice, Prešov, Bardejov, Spišský hrad, obec Kecerovce a na východe privítala v rámci oficiálnej návštevy aj estónskeho prezidenta.

V trebišovskom kaštieli sa Zuzana Čaputová stretla s primátorom mesta Marekom Čižmárom a osobnosťami mesta a regiónu. „S primátorom sme hovorili o tom, čomu najviac čelia. Je to, samozrejme, energetická kríza, ale sú to aj otázky zlepšenia životných podmienok marginalizovaných skupín a ďalšie štandardné témy, ktoré sa vždy v samosprávach dozvedám,“ povedala prezidentka novinárom.

Uviedla, že budúci týždeň bude dočasne poverený premiér Eduard Heger rokovať so zástupcami samospráv, pričom témou budú aj opatrenia v oblasti energetickej chudoby.

Hlava štátu počas týždňa navštívila aj Košice, Prešov, Bardejov, Spišský hrad, obec Kecerovce a na východe Slovenska privítala v rámci oficiálnej návštevy estónskeho prezidenta Alara Karisa.

„Bolo mi veľkým potešením byť tu na východe a naozaj si odnášam množstvo podnetov, zaujímavých názorov a skúseností. Čo ma teší, je, že v mnohých prípadoch som videla projekty, ktoré môžu byť vzorom pre celé Slovensko,“ povedala.

Vrátila sa aj k svojej pondelkovej návšteve Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach, pričom opätovne poukázala na potrebu rozšírenia priestorov tohto zariadenia pre detských pacientov.

„Ešte v stredu som hovorila s premiérom a apelovala som na to, že musia byť vyčlenené finančné prostriedky na túto nadstavbu a rekonštrukciu, pretože sú tam pozitívne a podporné hodnotenia aj Útvaru hodnoty za peniaze, aj bývalého ministra zdravotníctva a východoslovenský kraj jednoducho potrebuje ďalšie kapacity pre detskú nemocnicu,“ povedala. Náklady na realizáciu pripraveného projektu nadstavby sú podľa nemocnice zhruba 35 miliónov eur.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 24 minútami

Poslanec Tomáš Valášek z PS považuje dokumenty z cesty úradníkov v Bruseli za dôkaz toho, že silové zložky vnímajú Smer ako hlavného partnera Ruska pri šírení dezinformácií. Hovorí, že NATO ani raz nezasiahlo v prípade žiadnych volieb. (rtvs)

pred hodinou

Robert Fico tvrdí, že ho „šokovala bezmocnosť premiéra Ľudovíta Ódora na spoločnom stretnutí“. Programové vyhlásenie vlády bude podľa neho všeobecný materiál bez hodnoty. Richard Sulík zopakoval, že SaS podporí úradnícky kabinet. Hovorí, že parlament by mal väčší dosah na vládu s dôverou. (ta3)

pred 3 hodinami

Ministerstvo obrany uzavrelo zmluvu na logistickú podporu pre lietadlá C-27J Spartan. Hodnota kontraktu uzavretého na štyri roky je 42 miliónov eur. Službu bude poskytovať talianska spoločnosť Leonardo. (tasr)

pred 5 hodinami

Hostia víkendových diskusných relácií:

  • V politike (TA3): Robert Fico (Smer), Richard Sulík (SaS)
  • O 5 minút 12 (RTVS): Juraj Blanár (Smer), Tomáš Valášek (PS)
  • Na telo (Markíza): Michal Šipoš (OĽANO), Juraj Krúpa (SaS), Erik Tomáš (Hlas)
pred 5 hodinami

Hokejisti Vegas Golden Knights sa ujali vedenia vo finálovej sérii play off NHL. V úvodnom zápase zdolali Floridu Panthers 5:2. Domáci strhli víťazstvo na svoju stranu v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0, kľúčový gól strelil v 47. minúte za stavu 2:2 obranca Zach Whitecloud. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.