Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. marec 2023, 10:15

Začali stavať cyklomagistrálu medzi Holíčom a Skalicou

Práca bude podľa plánu stáť 896-tisíc eur. Trnavský kraj cyklotrasu spolufinancuje z eurofondov, dokončiť by ju mali ešte tento rok.

Úsek Moravskej cyklomagistrály bude mať dĺžku 6,1 kilometra. Povedie od Baťovho kanála v Skalici až po Holíč.

Práca bude podľa plánu stáť 896-tisíc eur. Trnavský kraj cyklotrasu spolufinancuje z eurofondov. Dokončiť by ju mali ešte tento rok.

Cieľom je prispieť k vybudovaniu Moravskej cyklomagistrály, ktorá bude mať celkovo takmer 50 kilometrov. Šesťkilometrový úsek bude viesť po korune ochrannej hrádze rieky Morava.

Na českej strane postavilo združenie Obce pro Baťův kanál 4,2-kilometrovú cyklotrasu neďaleko hranice s Trnavským krajom na úseku Strážnice – Petrov.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 9 hodinami

Slovenskí futbalisti nepostúpili do štvrťfinále na MS do 20 rokov v Argentíne. V osemfinále nestačili na Kolumbiu 1:5, keď favorit zaznamenal tri góly krátko po začiatku druhého polčasu. (tasr)

pred 9 hodinami

Pre potenciálnych voličov KDH je najkritickejšou otázkou, ako sa hnutie postaví k možnej povolebnej spolupráci s Hlasom a s PS. Formulácia odpovede je pre vedenie Milana Majerského výzvou už teraz. Voliči chcú vedieť, ako sa ich strana zachová. Hnutie by si v tejto veci malo premyslieť ucelenú komunikačnú stratégiu, lebo najhoršie sú rôzne náhodné a nekoordinované odpovede jeho jednotlivých predstaviteľov, podľa toho, čo im práve zíde na um. Aké sú teda možnosti KDH? Píše Lukáš Krivošík.

pred 10 hodinami
Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.