Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
19. marec 2023, 14:29

Medzi unesenými deťmi z Ukrajiny je možno aj taliansky chlapec

O svojho šesťročného vnuka Romana si robia starosti talianski starí rodičia zo strany otca, ktorí zverejnili výzvu prostredníctvom miestnych novín.

Šesťročný chlapec s talianskym občianstvom je pravdepodobne medzi deťmi, ktoré mali byť unesené z územia Ukrajiny pričinením ruských úradov, uviedli starí rodičia chlapca. TASR informuje na základe správy agentúry ANSA.

Medzinárodný trestný súd v Haagu vydal v piatok zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina za vojnové zločiny na Ukrajine v súvislosti s údajnými únosmi tisícok detí od začiatku ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu (24. februára 2022).

Starí rodičia spomínaného chlapca z otcovej strany zverejnili príslušnú výzvu prostredníctvom miestnych novín s tým, že si robia starosti o svojho šesťročného vnuka Romana. Chlapec sa narodil v talianskom meste Verona ukrajinskej matke a talianskemu otcovi, spresňuje ANSA.

Matka vzala dieťa, ktoré sa nachádza uprostred sporu o pridelenie starostlivosti, späť na Ukrajinu - do Doneckej oblasti - v čase, keď mal len tri mesiace a dvojica sa rozviedla, vyplýva zo správ talianskych médií.

Talianski starí rodičia uviedli, že svojho vnuka videli osobne naposledy ešte v roku 2018. Ako dodali, matka dieťaťa im na isté obdobie dovolila videohovory s chlapcom, ktorý po taliansky nehovorí, následne ich však zrušila, píše ANSA.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 7 hodinami

Smer nikdy nepôjde cestou politiky vylučovania spolupráce s inými stranami. Reaguje tak na slová ministra práce Milana Krajniaka, ktorý povedal, že Sme rodina má, pokiaľ ide o povolebnú spoluprácu, tri podmienky a Smer či Republika sa do nich v súčasnosti nezmestia. (tasr)

pred 11 hodinami

Izraelská polícia v sobotu skoro ráno v Jeruzaleme zastrelila muža, ktorý sa údajne pokúsil vytrhnúť zbraň policajtovi hliadkujúcemu pri vchode na posvätnú Chrámovú horu. Incident vyvolal obavy z ďalších násilností v čase zvýšeného napätia. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.