Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
05. február 2023, 11:05

Zákaz nedeľného predaja

Podporujeme, aby nedeľa bola dňom pracovného pokoja, hovorí KDH

,,Každý človek by mal mať nárok na dva voľné dni do týždňa. Práve nedeľa je dňom, počas ktorého by sme mali mať možnosť využiť čas strávený s rodinou, Bohom a na regeneráciu," tvrdí podpredseda KDH Marián Čaučík.

KDH podporuje zatvorené obchody v nedeľu. „Príklady zo susedného Rakúska a viacerých krajín Európy nám ukazujú, že to možné je. Pripomíname, že niektoré krajiny, ako napríklad Francúzsko, uplatňujú pri práci v nedeľu výhradu vo svedomí. Čiže práca v tento deň musí byť dobrovoľná" uviedlo hnutie. 

O zákaze nedeľného predaja sa aktuálne rokuje v parlamente. Návrh je v prvom čítaní a hlasovať by sa o ňom malo vo štvrtok.

,,Každý človek by mal mať nárok na dva voľné dni do týždňa. Práve nedeľa je dňom, počas ktorého by sme mali mať možnosť využiť čas strávený s rodinou, Bohom a na regeneráciu. Pre veriacich je nedeľa zároveň jedinečným a nenahraditeľným časom pre vzťah s Bohom a cirkvou, do ktorej patria,” vysvetľuje podpredseda KDH Marián Čaučík. 

Kresťanskí demokrati navrhovali opakovane vo svojom programe nedeľu ako deň pracovného pokoja a opakovane ho aj predkladali v parlamente.

,,Zároveň si uvedomujeme, že plošný zákaz práce v nedeľu nie je možný a sú profesie, pri ktorých je práca nevyhnutná každý deň. Pri obchodoch to však možné je a preto podporujeme, aby bolo nedeľa dňom pracovného pokoja,” dodáva Čaučík. 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 4 hodinami

Pápež František dnes navštívil detskú onkológiu v nemocnici Gemelli, kde sa lieči zo zápalu priedušiek. Na oddelení pokrstil novorodenca, rozdával ružence a čokoládové vajíčka. Vatikánsky hovorca Matteo Bruni uviedol, že pápež by mal byť prítomný na nedeľnej omši na Svätopeterskom námestí. (cna)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.