Rozsudok v kauze Čapí hnízdo zaznie budúci týždeň

Rozsudok v kauze Čapí hnízdo zaznie budúci týždeň
Foto: TASR/Barbora Vizváryová
Štátny zástupca navrhol pre obžalovaného expremiéra Andreja Babiša a jeho spolupracovníčku Janu Nagyovú trest odňatia slobody v trvaní troch rokov s päťročným podmienečným odkladom a peňažné tresty.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Rozsudok pre českého expremiéra a predsedu hnutia ANO Andreja Babiša a bývalú členku predstavenstva holdingu Agrofert Janu Nagyovú v kauze Farmy Čapí hnízdo zaznie v pondelok budúci týždeň. 

Vo štvrtok zaznela záverečná reč štátneho zástupcu (prokurátora) Jaroslava Šarocha, ktorý v prípade vypracoval obžalobu. Ten navrhol uznať obžalovaného expremiéra Andreja Babiša a jeho spolupracovníčku Janu Nagyovú za vinných. Pre oboch odporučil trest odňatia slobody v trvaní troch rokov s päťročným podmienečným odkladom. Nagyovej zároveň navrhol peňažný trest 500-tisíc českých korún (približne 20-tisíc eur) a Babišovi desať miliónov korún (viac než 400-tisíc eur).

Po Šarochovi svoju záverečnú reč predniesli právny zástupca Jany Nagyovej Josef Bartončík a jeden z právnikov Andreja Babiša Eduard Bruna. Obaja odmietli akúkoľvek vinu svojich klientov a žiadajú súd, aby ich oslobodil spod obžaloby.

Český expremiér je v kauze Čapí hnízdo obžalovaný z napomáhania dotačného podvodu s cieľom získať takmer 50 miliónov českých korún (približne dva milióny eur) na stavbu multifunkčného centra a z poškodenia finančných záujmov EÚ. Dotácia bola určená malým a stredným podnikom. Okrem neho je v prípade obžalovaná aj bývalá manažérka Jana Nagyová. Podľa obžaloby Babiš a Nagyová účelovo tajili, že skutočným žiadateľom o dotáciu je koncern Agrofert.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Kauza Čapí hnízdo Andrej Babiš Agrofert Jana Nagyová
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 6 hodinami

Béla Bugár neodporúča Maďarskej aliancii, aby išla do predvolebnej koalície s PS. „Podľa mňa s Progresívnym Slovenskom ísť nemôžu. Stratia voličov, lebo je tam nenávisť proti progresivizmu, proti LGBTI, to je najväčší problém,“ hovorí v Postoj TV expredseda Mosta-Híd s tým, ževoliči Aliancie boli takto vychovaní. Samostatne sa podľa Bugára však Maďari do parlamentu nedostanú.„S KDH, poprípade s Demokratmi by to šlo. Ale KDH si asi ťažko sadne s nimi k stolu,“ a vysvetľuje prečo.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť