Premiér prijal na úrade vlády deti z detského domova v Piešťanoch

Premiér prijal na úrade vlády deti z detského domova v Piešťanoch
Foto - TASR
„Darčeky prichádzajú a odchádzajú, ale keď sa máme radi, sme na konci dňa šťastní," prihovoril sa Heger deťom.
 
Vypočuť článok
Premiér prijal na úrade vlády deti z detského domova v Piešťanoch
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) prijal krátko pred vianočnými sviatkami na Úrade vlády SR deti z detského domova v Piešťanoch a ich vychovávateľov.

TASR o tom informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

„Vianoce sa snažíme tráviť v kruhu rodiny, naši blízki sú pre nás útočiskom a oporou v ťažkých chvíľach. Deti z detských domovov, žiaľ, nemajú možnosť vyrastať v milujúcej rodine. O to viac potrebujú vhodnú a láskavú výchovu, ktorá ich pripraví na skutočný život," vyhlásil predseda vlády.

Heger ocenil prácu vychovávateľov a dobrovoľníkov, ktorí deťom nahrádzajú rodinu a pomáhajú im začleniť sa do spoločnosti.

Premiér previedol deti počas návštevy priestormi úradu, pozval ich do svojej kancelárie, spolu si zaspievali vianočné koledy a deti dostali aj darčeky. „Nezabúdajte, že darčeky nie sú najdôležitejšie. Oveľa podstatnejšie sú medziľudské vzťahy. Darčeky prichádzajú a odchádzajú, ale keď sa máme radi, sme na konci dňa šťastní," prihovoril sa Heger deťom a vyzval ich, aby sa nikdy nevzdávali.
 

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
premiér Piešťany Detský domov
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred hodinou

Počasie: Dnes bude oblačno až zamračené a na strednom a východnom Slovensku na viacerých miestach dážď alebo prehánky, výnimočne búrky. Na západe a v priebehu dňa postupne miestami aj inde polojasno. Denná teplota od 18 stupňov Celsia na Orave do 28 stupňov na juhozápade. Fúkať bude slabý, na juhozápade dopoludnia severozápadný až severný vietor do 20 km/h. (tasr)

pred 10 hodinami

Lionel Messi získal prestížnu Cenu princeznej z Astúrie v oblasti športu. Porota ocenila argentínsku futbalovú hviezdu nielen za výnimočné športové úspechy, ale aj za jeho charitatívnu činnosť. Messi si ocenenie prevezme v októbri v Španielsku. (tasr)

pred 10 hodinami

Súhrn udalostí v stredu tretieho júna:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť