Od januára sa zvýšia ceny diaľničných známok

Minister dopravy zdraženie obhajuje tým, že naposledy bola cena menená pred viac ako desiatimi rokmi.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Od januára budúceho roka sa zvýšia ceny diaľničných známok. Vláda v stredu schválila návrh nariadenia, ktoré predložilo Ministerstvo dopravy a výstavby. Po novom si motoristi napríklad pri ročných a 365-dňových diaľničných známkach priplatia 10 eur. Namiesto 50 eur tak budú stáť 60 eur.

V prípade diaľničnej známky s 30-dňovou platnosťou pôjde o navýšenie o tri eurá, stáť teda bude 17 eur. Známka s desaťdňovou platnosťou zdražie o dve eurá na 12 eur. "Treba si uvedomiť, že cena diaľničných známok sa naposledy zvyšovala v roku 2011, odvtedy majú motoristi k dispozícii dokopy 300 kilometrov nových diaľnic a rýchlostných ciest," skonštatoval minister dopravy Andrej Doležal.

Podľa rezortu dopravy peniaze navyše pomôžu Národnej diaľničnej spoločnosti viac akcelerovať investície do opráv a údržby rýchlostných ciest, diaľnic a mostov v jej správe. Nariadenie vlády predpokladá zvýšenie výnosov NDS ako správcu výberu a evidencie úhrad diaľničných známok z predaja diaľničných známok v roku 2023 a nasledujúcich rokoch.

Výška výnosu z predaja diaľničných známok na úrovni viac ako 17 miliónov eur bez DPH v rokoch 2023 až 2026 je predpokladaná pri nezmenenom správaní motoristov.
 

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
doprava Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky Národná diaľničná spoločnosť
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 3 hodinami

Bývalý policajný funkcionár Bernard Slobodník prišiel na Špecializovaný trestný súd, kde by mal vypovedať ako obžalovaný v kauze Očistec. Pri príchode odmietol komunikovať s médiami, informuje Denník N. Slobodník je jeden zo spolupracujúcich obvinených, ktorý vypovedal o fungovaní zločineckej skupiny v polícii v rokoch 2012 až 2018 pod vedením Tibora Gašpara.

pred 4 hodinami

Americkému viceprezidentovi J. D. Vanceovi a jeho manželke Ushe Vanceovej sa v nedeľu v Národnom vojenskom zdravotníckom centre Waltera Reeda v Bethesde v štáte Maryland narodilo štvrté dieťa. Synovi dali meno Alec Neel Vance. Viceprezident to oznámil na platforme X. (tasr)

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť