Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. september 2022, 17:10

Skolaboval poslanec Kerekréti

Poslanci preložili hlasovanie o odvolaní Matoviča na utorok

Poslanci preložili hlasovanie o odvolaní Matoviča na utorok

Foto TASR

„Je pri vedomí. Je stabilizovaný,“ potvrdil novinárom šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

V Národnej rade skolaboval 78-ročný poslanec hnutia OĽaNO Ján Kerekréti. Do parlamentu prišli záchranári. Novinári mali pri incidente opustiť parlamentný balkón.

Šéf parlamentu Boris Kollár neskôr informoval, že poslanec Kerekréti sa prebral. „Je pri vedomí. Je stabilizovaný,“ potvrdil novinárom šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš.

Hlasovanie o odvolaní ministra financií Igora Matoviča presunuli na utorok. Na odložení hlasovania sa dohodli všetky poslanecké kluby.

Čítajte tiež

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 40 minútami

Rumunsko začalo dodávať plyn do Moldavska, ktoré v dôsledku vojny na Ukrajine zápasí s energetickou krízou. Plyn začal cez plynovod, ktorý spája mesto Jasi na severovýchode Rumunska s pohraničným moldavským mestom Ungheni, prúdiť cez víkend. (tasr)

pred hodinou

Súhrn udalostí v pondelok 5. decembra:

pred hodinou

Premiér Eduard Heger avizoval riešenie výdavkových limitov v rozpočte. Do zákona by sa podľa neho mala pridať klauzula, ktorá by hovorila, že v čase, keď sa neuplatňujú pravidlá Európskej únie na rozpočty členských štátov, nebudú platiť ani výdavkové limity na Slovensku. Tento krok je podľa neho predkonzultovaný s Európskou úniou. (tasr)

pred 3 hodinami

Futbalisti Chorvátska postúpili do štvrťfinále MS v Katare. Vicemajstri sveta zdolali Japonsko v jedenástkovom rozstrele 3 : 1, keď sa duel v riadnom hracom čase i po predĺžení skončil nerozhodne 1 : 1. Hrdinom Chorvátov bol brankár Dominik Livaković, ktorý zneškodnil tri pokusy súpera z bieleho bodu. (tasr)

pred 4 hodinami

Koaličná rada by sa mala dnes zaoberať aj novelou ústavy v súvislosti s predčasnými voľbami z dielne Sme rodina. Podľa programu aktuálnej schôdze parlamentu by sa o návrhu mohlo rokovať v stredu. OĽaNO však podľa slov predsedu poslaneckého klubu Michala Šipoša trvá na svojom vete. (tasr)

pred 5 hodinami

Podpredseda parlamentu Juraj Blanár ukončil pondelkové rokovanie skôr. V rokovacej sále totiž chýbali predkladatelia viacerých návrhov. Blanár poukázal aj na to, že niektorým návrhom počas dňa prepadlo poradie opakovane. Poslanci sa zídu opäť v utorok ráno. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.