V talianskych Benátkach sa v stredu začal 79. ročník Medzinárodného filmového festivalu. Otváracou snímkou bol Biely šum, film o smrteľnej zdravotnej kríze, dezinformáciách a liekoch na predpis. TASR správu prevzala od tlačovej agentúry AFP.
Biely šum je prvým zo štyroch filmov z produkcie spoločnosti Netflix, ktoré sa budú uchádzať o hlavnú cenu - Zlatého leva. Zmienená streamovacia služba sa snaží posilniť svoj umelecký kredit.
Príbeh filmu je adaptáciou románu Dona DeLilla z roku 1985, ktorý rozoberá americkú konzumnú kultúru. Ide o ďalšiu spoluprácu herca Adama Drivera a režiséra Noaha Baumbacha po ich kritikmi vyzdvihovanom filme Manželská história.
Netflix sa stal kľúčovým podporovateľom intelektuálnejších režisérov, keďže tradičné hollywoodske štúdiá sa zameriavajú na superhrdinov a franšízové trháky, všíma si AFP.
Na festivale bude mať premiéru aj očakávaný film Blondínka, temné rozprávanie o tragickom živote herečky Marilyn Monroe s vychádzajúcou hviezdou Anou de Armasovou v hlavnej úlohe. Snímku takisto uvedie spoločnosť Netflix.
Netflix stojí aj za filmom Bardo, najnovším projektom mexického režiséra Alejandra Gonzáleza Iňárritua. Ten svoje predošlé oscarové diela Birdman a Zmŕtvychvstanie odpremiéroval práve v Benátkach.
Festival je najstarším podujatím svojho druhu na svete a zaraďuje sa do „veľkej päťky“ filmových festivalov v Cannes, Berlíne, Toronte a festivalu Sundance v USA.
Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.
Pridajte sa k našim podporovateľom.