Ukrajina naznačila, že veľká protiofenzíva sa môže začať už čoskoro

„V blízkej budúcnosti nastanú na celom fronte veľmi kritické udalosti,“ uviedol hovorca ukrajinskej vojenskej spravodajskej služby.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.

Dlhoočakávaná protiofenzíva Ukrajiny, ktorej cieľom bude dobytie strateného územia, sa môže začať už onedlho. V stredu o tom informoval portál britskej stanice Sky News.

Ukrajinská vojenská spravodajská služba v stredu naznačila určitý posun v situácii. Jej hovorca Andrij Jusov povedal: „V blízkej budúcnosti nastanú na celom fronte veľmi kritické udalosti.“

Jusov pokračoval: „Nie sú žiadne záväzné termíny, ale musíme vziať do úvahy faktor Dňa nezávislosti Ukrajiny.“ Tento sviatok oslavujú Ukrajinci 24. augusta. Až do roku 1991 bola Ukrajina súčasťou Sovietskeho zväzu (ZSSR).

„Vedenie spravodajskej služby už dlho hovorí, že august a september budú mimoriadne dôležitými obdobiami pre ďalší vývoj udalostí na celom fronte,“ uviedol Jusov.

O prípadnej veľkej protiofenzíve ukrajinskej armády na juhu, kde Rusko okupuje rozsiahle oblasti, sa diskutuje už niekoľko týždňov. Zatiaľ sa však väčšina ukrajinských akcií obmedzuje len na jednotlivé útoky na ruské zásobovacie trasy, letecké základne a sklady zbraní, dodala stanica Sky News.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Ukrajina spravodajská služba Sky News
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 5 hodinami

Béla Bugár neodporúča Maďarskej aliancii, aby išla do predvolebnej koalície s PS. „Podľa mňa s Progresívnym Slovenskom ísť nemôžu. Stratia voličov, lebo je tam nenávisť proti progresivizmu, proti LGBTI, to je najväčší problém,“ hovorí v Postoj TV expredseda Mosta-Híd s tým, ževoliči Aliancie boli takto vychovaní. Samostatne sa podľa Bugára však Maďari do parlamentu nedostanú.„S KDH, poprípade s Demokratmi by to šlo. Ale KDH si asi ťažko sadne s nimi k stolu,“ a vysvetľuje prečo.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť