Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
15. august 2022, 18:36

Výbuch zabil troch mužov, ktorí si išli zaplávať v mori na juhu Ukrajiny

Ukrajinské úrady uzatvorili toto leto pláže pre možný výskyt mín alebo delostrelecké ostreľovanie, ku ktorému prichádza počas vojny s Ruskom.

Traja civilisti zahynuli a dvaja utrpeli zranenia pri explózii výbušného zariadenia, keď si boli zaplávať v Čiernom mori v Odeskej oblasti na juhu Ukrajiny, oznámila v pondelok miestna polícia. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

Polícia uviedla, že k incidentu prišlo ešte v nedeľu. Niekoľko ľudí, ktorí pracovali na stavbe, sa totiž rozhodlo ignorovať varované nápisy a išlo si zaplávať do mora v Bilhorod-Dnistrovskom okrese v Odeskej oblasti.

„V dôsledku explózie neznámeho objektu zahynuli traja muži vo veku 25, 32 a 53 rokov," uviedla polícia vo vyhlásení s tým, že zranenia utrpeli jeden muž a jedna žena.

Ukrajinské úrady uzatvorili toto leto pláže pre možný výskyt mín alebo delostrelecké ostreľovanie, ku ktorému prichádza počas vojny s Ruskom. Ukrajinská armáda okrem toho sama rozmiestnila lodné míny popri pobreží pre prípad, že by sa Rusko rozhodlo podniknúť obojživelný útok na ukrajinské územie.

Z tohto dôvodu sú vstupy na ukrajinské pláže uzatvorené červenými a bielymi páskami, aby sa zaistilo, že nebudú ranení civilisti.

„Znova zdôrazňujeme: plávanie vo vodách v Odeskej oblasti je v súčasnosti nebezpečné a zakázané... Pláže a pobrežie tejto oblasti sú chránené a sú tam rozmiestnené výbušné zariadenia," dodala polícia.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred hodinou

Cenu plynu chceme zastropovať na úrovni, ktorá bude komfortná pre dodávateľov aj pre odberateľov. Povedal to minister hospodárstva Karel Hirman. Ide o štandardnú burzovú operáciu, ktorá pri neprirodzených výkyvoch a špekulatívnych operáciách umožňuje vypnúť burzu a umožňuje, aby sa s komoditou obchodovalo za zastropovanú cenu. „Stropom na plyn znížime aj cenu elektriny,“ dodal Hirman.

pred hodinou

Európska komisia dostala od energetických ministrov členských krajín jasnú úlohu, aby čo najskôr pripravila mechanizmus zastropovania cien plynu, ktorý sa do Európy dováža plynovodmi. Uviedol minister hospodárstva Karel Hirman. Zároveň má Komisia pripraviť aj nový systém cenotvorby aj pre skvapalnený zemný plyn, ktorý sa do Európy dostáva cez prístavné terminály. Deje sa tak na základe požiadavky 15 členských krajín vrátane Slovenska.

pred hodinou

Hraničnými priechodmi prešlo v sobotu na vstupe do Slovenskej republiky 3243 osôb. O dočasné útočisko požiadalo 6  žiadateľov. Naopak, na výstupe zo Slovenska na Ukrajinu prešlo hraničnými priechodmi za včerajší deň 3641 ľudí, informuje ministerstvo vnútra. Celkovo prišlo na Slovensko od 24. februára z Ukrajiny 850 004 osôb, späť sa doteraz vrátilo 619 650 ľudí. Dočasné útočisko získalo od 1. marca tohto roku 95 788 občanov Ukrajiny.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.