Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
30. jún 2022, 11:47

Nemocnica v Skalici pre nedostatok odborníkov ruší ORL oddelenie

Od 1. júla zastavili činnosť nemocničného ORL oddelenia, jednodňovej starostlivosti i ústavnej pohotovosti. V činnosti zostávajú ORL ambulancie.

Fakultná nemocnica Agel Skalica aktuálne bojuje s nedostatkom kvalifikovaného personálu. Napriek dlhodobej enormnej snahe vedenia nemocnice je práve závažná personálna situácia dôvodom, prečo nemocnica pristupuje od 1. júla k zmene fungovania otorinolaryngológie (ORL), informovala hovorkyňa nemocnice Martina Pavliková.

„V súvislosti s nedostatkom kvalifikovaných odborníkov sa mení režim fungovania ORL. Urobili sme všetko, čo je v našich silách, napriek snahe s platnosťou od 1. júla sme nútení pozastaviť činnosť ORL oddelenia, ORL jednodňovej starostlivosti a ORL ústavnej pohotovosti. V činnosti bez zmeny pokračuje ORL ambulancia,“ uviedol námestník riaditeľa pre liečebnú starostlivosť Daniel Vidovič.

Pre pacientov, ktorí potrebujú služby ORL oddelenia, ORL jednodňovej starostlivosti a ORL ústavnej pohotovosti, to znamená, že sa musia dočasne obrátiť na iného poskytovateľa zdravotnej starostlivosti.

„Tento stav nás mrzí, musíme sa však riadiť platnou legislatívou. Zohnať kvalifikovaných odborníkov v tejto oblasti je momentálne extrémne ťažké, o to viac, že máme dovolenkové obdobie. Nemocnica aj naďalej robí všetky potrebné kroky, aby činnosť uvedených pracovísk ORL mohla byť v nemocnici obnovená, o čom včas bude informovaná odborná verejnosť aj pacienti,“ doplnil Vidovič.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami
pred 4 hodinami

Ruský koncern Gazprom ohlásil úplnú trojdňovú odstávku plynovodu Nord Stream 1. Začať by sa mala 31. augusta a trvať by mala do 2. septembra. Z dôvodu „rutinnej údržby“ nepotečie v tomto období cez plynovod žiaden plyn smerom do Nemecka, uviedol Gazprom. (tasr)

pred 4 hodinami

„Keď si vláda a ministri neplnia túto robotu, my lekári v nemocniciach, ktorí sme pri pacientoch, máme povinnosť sa o nich postarať, a preto nemáme inú možnosť ako tlačiť na vládu, aby si konečne robila svoju prácu. Žiaľ, inú možnosť po desiatich mesiacoch rokovania ako podať hromadné výpovede nemáme,“ povedal šéf lekárskych odborov Peter Visolajský po predstavení návrhu vlády o zvyšovaní platov lekárov a záchranárov.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.