Rezorty financií a dopravy sa dohodli na dofinancovaní vlakov na rok 2022

Chýbajúcich 24 miliónov eur na prevádzku vlakov sa vykryje z kapitoly ministerstva dopravy. Železničná spoločnosť nedávno varovala, že ak sa peniaze do konca júna nenájdu, bude musieť zrušiť tretinu spojov.
2 minúty čítania 2 min
Vypočuť článok
Rezorty financií a dopravy sa dohodli na dofinancovaní vlakov na rok 2022
0:00
0:00
0:00 0:00
TASR
TASR
Ďalšie autorove články:

Biela vrana Ocenenie získali odbojár Otto Šimko, psychológ Anton Heretik a tri bývalé zamestnankyne SNG

Robert Fico požiadal šéfa NATO Marka Rutteho o posilnenie protivzdušnej obrany Slovenska

Dodávateľ vody v Gaze pozastavil svoje služby po zadržaní zamestnanca Hamasom

Najčítanejšie

Deň
Týždeň

Štátny tajomník Ministerstva financií (MF) SR Marcel Klimek a štátny tajomník Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR Jaroslav Kmeť sa v piatok dohodli na dofinancovaní vlakovej dopravy na rok 2022. Chýbajúcich 24 miliónov eur na prevádzku vlakov sa vykryje z kapitoly MDV SR. Informoval o tom riaditeľ odboru komunikácie MDV SR Ivan Rudolf.

"Chcem sa poďakovať predsedovi parlamentu Borisovi Kollárovi (Sme rodina) za to, že sa aktívne vložil do vyriešenia tohto problému, vedeniu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) a tiež štátnemu tajomníkovi Klimekovi za konštruktívny prístup," zhodnotil výsledok rokovania Kmeť.

Jeho náprotivok z rezortu financií Klimek dodal, že "výsledkom náročných, ale konštruktívnych rokovaní ministerstiev a ZSSK je, že občania na Slovensku sa nemusia obávať rušenia vlakových spojení". Obe strany sa podľa Rudolfa tiež dohodli na tom, že rokovania o kompenzácii výpadku tržieb ZSSK ešte budú pokračovať.

ZSSK má realizovať dopravné výkony za 354 miliónov eur, dostala na to však len 330 miliónov eur. MF SR im odporučilo, aby na to hľadali úspory. Šéf ZSSK Roman Koreň počas livestreamu 31. mája na sociálnej sieti uviedol, že momentálne neexistuje iná alternatíva, ako rušenie tretiny vlakov. Minister dopravy Andrej Doležal (nominant Sme rodina) však verí, že k tomu nedôjde, boli by to totiž "nezvratné zmeny".

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
doprava Ministerstvo dopravy a výstavby Slovenskej republiky Železničná spoločnosť Slovensko
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na redakcia@postoj.sk
pred 7 hodinami

Súhrn udalostí v utorok 18. novembra:

Exkluzívny obsah pre našich podporovateľov

Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.

Pridajte sa k našim podporovateľom.

Podporiť 5€
Ttoto je message Zavrieť