Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. máj 2022, 09:32

Stíhanie Andruskóa a Marčeka v kauze prípravy vrážd prokurátorov pokračuje

V januári minulého roka bolo ich stíhanie prerušené. Na začiatku mája 2022 vyšetrovateľ NAKA vydal uznesenie o pokračovaní v stíhaní, keďže bolo potrebné vykonať ďalšie úkony.

Trestné stíhanie obvinených Zoltána Andruskóa a Miroslava Marčeka v kauze prípravy vrážd prokurátorov pokračuje. TASR to potvrdil vedúci oddelenia komunikácie Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

Ešte 27. januára 2021 bolo ich stíhanie prerušené, keďže sa podľa polície "významnou mierou podieľali na objasnení trestných činov úkladnej vraždy alebo na zistení a usvedčení páchateľov týchto trestných činov".

Na začiatku mája 2022 vyšetrovateľ NAKA vydal uznesenie o pokračovaní v tomto trestnom stíhaní, "nakoľko bolo potrebné vykonať ďalšie úkony". Vypovedať mal Tomáš Szabó, ktorý priznáva vinu.

Pre prípravu vraždy súčasného generálneho prokurátora Maroša Žilinku, súčasného špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica a bývalého námestníka generálneho prokurátora Petra Šufliarskeho čelí obžalobe päť osôb. Okrem Szabóa sú to aj Marian Kočner, Alena Zsuzsová, Dušan Kracina a Darko Dragič. Objednávka na vraždy Žilinku a Lipšica mala prísť na jeseň 2017, prijať ju mala Zsuzsová.

Obvinení Andruskó a Marček sú vylúčení na samostatné konanie.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 14 minútami

Prokuratúra podala podľa informácií Denníka N obžalobu na bývalého predsedu Okresného súdu Bratislava III Davida Lindtnera. Dôvodom má byť nepriama korupcia a zasahovanie do nezávislosti súdu. Lindtner bol obvinený už v rámci akcie Búrka aj akcie Víchrica. (Denník N)

pred hodinou

Inflácia v eurozóne zrýchlila v júni na nový rekord a dosiahla 8,6 percenta. Pod túto hodnotu sa podpísal najmä ďalší rast cien energií. Vo svojom rýchlom odhade to v piatok uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (tasr)

pred 2 hodinami

Od prvého júla funguje Národný inštitút vzdelávania a mládeže, ktorý vznikol zlúčením 5 organizácií. Jeho cieľom je lepšia dostupnosť a adresnosť pomoci učiteľom, skvalitnenie ponuky vzdelávania či posilnenie odbornosti pre modernejšie školstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.