Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
29. júl 2021, 13:10

Opozičná spolupráca

Fico s Uhríkom organizujú spoločne protest pred Ústavným súdom

Fico s Uhríkom organizujú spoločne protest pred Ústavným súdom

Milan Uhrík a Robert Fico. Foto - TASR

„Dnes sa bojí, a preto ako topiaci sa už aj fašistickej slamky chytá," reaguje Juraj Šeliga na šéfa Smeru.

Predseda hnutia Republika Milan Uhrík na sociálnej sieti informoval, že jeho strana sa spoločne so Smerom Roberta Fica a ďalšími občianskymi aktivistami dohodla zorganizovať v septembri masový protest. Konať sa má 1. septembra v Košiciach pred Ústavným súdom.

Mnohí členovia hnutia Republika odišli z ĽSNS. Teraz budú na príprave protestu spolupracovať so Smerom.

„Áno, dokázali sme rokovať, prekonať drobné rozdiely a zjednotiť sa v podpore spoločného protestu. Nejdeme politikárčiť a súťažiť o to, kto tam bude mať viac straníckych vlajok. Budeme tam všetci spolu, slušne - ako občania za občanov,“ uviedol Uhrík.

Dúfa tiež, že sa k iniciatíve Smeru a Republiky pridajú aj ostatné relevantné opozičné strany. „Protestovať pred prezidentským palácom či úradom vlády už nemá zmysel,“ povedal predseda Republiky s tým, že teraz prídu pred Ústavný súd v Košiciach, „ktorý jediný môže túto vládu slušným a legitímnym spôsobom zastaviť.“

Smer na spoločný protest s Uhríkom reagoval tým, že mesiace upozorňuje verejnosť na rozklad právneho štátu a „s plnou vážnosťou, cítiac obrovskú zodpovednosť za osud Slovenskej republiky, sa podujal postaviť politickú hrádzu na ochranu základných ľudských práv a slobôd pred súčasnou vládou.“

Hovorca Smeru deklaroval ambíciu vynaložiť potrebné úsilie na podporu protivládneho protestu. Dodal, že každý, kto slušne a demokraticky zdieľa tento postoj, je na demonštrácii vítaný.

Šeliga: Fašista s komunistom krajinu nikam neposunú

Koaliční poslanci dohodu kritizujú a Smeru pripomínajú, že chcel budovať hrádzu proti extrémizmu. „Gratulujem Robertovi Ficovi k úspešnému dobudovaniu hrádze proti extrémizmu,“ uviedol podpredseda parlamentu Gábor Grendel z OĽaNO.

Inzercia

Roman Foltin z SaS poznamenal, že hoci sa ľavicový Smer hlási k antifašizmu a SNP, teraz sa spája s odídencami z ĽSNS, ktorí sa podľa jeho slov hlásia k pravicovému extrémizmu. Hovorí, že šéfovi Smeru Robertovi Ficovi ide len o získanie moci.

„Toľko sme z úst Fica počúvali o hrádzi proti extrémizmu.Toľko sme počúvali o tom, že rozhodnutia Ústavného súdu treba rešpektovať… Ale boli to len prázdne reči. Dnes sa bojí, a preto ako topiaci sa už aj fašistickej slamky chytá,“ napísal podpredseda Za ľudí Juraj Šeliga na sociálnej sieti.

„Fašista s komunistom však krajinu nikam neposunú,“ dodal Šeliga.

 

Dnes treba vedieť

pred 34 minútami

Spustenie celomestskej parkovacej politiky v Bratislave s názvom Bratislavský parkovací asistent PAAS sa presúva na január 2022. Hlavné mesto o tom informovalo s tým, že sa posúva aj spustenie registrácií do systému regulovaného parkovania pre prvé tri zóny - Tehelné pole, Krasňany a Dvory 4 - na 1. december. (tasr)

pred 2 hodinami

Prezidentka Zuzana Čaputová na budúci týždeň vystúpi v parlamente so správou o stave republiky. „Vystúpi v stredu 29. septembra 2021 o 11.00 h,“ spresnil jej hovorca Martin Strižinec. (tasr)

pred 2 hodinami

V Trenčíne je plne zaočkovaná už takmer polovica obyvateľov. Prvú dávku dostalo 29 235 ľudí, teda už cez 52 percent. Trenčín zostáva aj na budúci týždeň podľa covid automatu v prvom stupni ohrozenia, teda v červenej farbe. (tasr)

pred 2 hodinami

Envirorezort má v pláne oboznámiť sa s oznámením, ktoré Slovensku zaslala eurokomusia, a vykonať kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov. „Ministerstvo životného prostredia sa dôkladne oboznámi s obsahom oznámenia a v spolupráci s ostatnými dotknutými rezortmi vykoná všetky potrebné kroky pre odstránenie vytýkaných nedostatkov," uviedlo ministerstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva