Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
10. november 2015

Fico rozdával futbalistom kravaty, národný štadión bude vraj do konca 2018

Slovenskí futbalisti boli dnes na obede u premiére Roberta Fica.
Fico rozdával futbalistom kravaty, národný štadión bude vraj do konca 2018
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Slovenskí futbalisti boli dnes na obede u premiére Roberta Fica.

V úvodnom príhovore sa Robert Fico rozhovoril o pálčivej téme, ktorou je výstavba Národného futbalového štadióna (NFŠ) v Bratislave. Podľa jeho slov by mohol byť "stánok" pripravený do konca roka 2018.

"Momentálne prebieha veľmi hĺbkový audit toho, v akom stave sa nachádza stavenisko na bývalom Tehelnom poli. Dostali sme odpoveď od audítora, že štát môže projekt prevziať a zafinancovať. Naša predstava je teda taká, že futbalový štadión bude financovaný zo štátnych prostriedkov. Je preto možné očakávať, že vo veľmi krátkom čase príde k rozhodnutiu vlády o vyčlenení finančných prostriedkov na výstavbu štadióna, aby bol do konca roka 2018 pripravený. Máme záujem, aby štadión mal kapacitu približne 20 až 25-tisíc miest," vyhlásil premiér.

S reprezentantmi a členmi realizačného tímu, ktorí prišli zladení v športovom oblečení, sa okrem premiéra stretli aj ďalší predstavitelia vlády - predseda Národnej rady Slovenskej republiky Peter Pellegrini, podpredseda a minister vnútra Robert Kaliňák a splnomocnenec pre mládež a šport Dušan Galis.

"Sme veľmi vďační za to, že sme mohli stráviť pekné popoludnie spojené s príjemným posedením u pána premiéra. Dobre sme sa najedli a na stretnutí vládla naozaj príjemná atmosféra. Po kuracej polievke sa ako hlavné jedlo podávala sviečkovica, ktorá bola naozaj fantastická. Mali sme aj prípitok, ale sme profesionáli, takže si nikto nedal viac ako by sa patrilo," uviedol defenzívny univerzál Norbert Gyömbér.

Predsedu vlády pozvali slovenskí futbalisti na piatkový prípravný zápas so Švajčiarskom do Trnavy, on im na oplátku venoval v luxusnom puzdre zabalené spomienkové kravaty. Slávnostné posedenie trvalo takmer dve hodiny a prebiehalo v neformálnej atmosfére.
 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.