Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Tréner Maroš Molnár

Chcete chudnúť? Netreba sa motivovať obrázkami celebrít, nájdite svadobnú fotku

Je rozdiel medzi snom a cieľom. Ak si zle stanovíte svoj cieľ, veľmi rýchlo stratíte motiváciu, hovorí známy kondičný tréner.  

Maroš Molnár sa venuje profesionálnym športovcom, športovým nadšencom, trénuje známe osobnosti a môžete ho poznať tiež zo šou Extrémne premeny, kde pomáha schudnúť ľuďom s nadváhou. „Nemám čarovný prútik. Mám len návod a jeho realizácia je už na každom individuálne. Je dôležité dobre si stanoviť rozumný čiastkový cieľ, radšej menej ambiciózny a na dlhšie obdobie. Po jeho splnení je človek namotivovaný k tomu, aby sa posúval vo svojich predsavzatiach ďalej,“ hovorí v Postoj TV. A platí to nielen pre chudnutie.

S novým rokom u mnohých prichádza aj odhodlanie zmeniť životný štýl, lepšie a zdravšie sa stravovať, viac cvičiť. Kedy je podľa skúseného trénera najlepší čas začať so sebou niečo robiť? A ako vo svojich predsavzatiach aj vytrvať?

„Veľkou chybou je, keď sa motivujeme svojimi snami, a nie reálnymi cieľmi. Nemá význam si motivačne lepiť na chladničku fotku obľúbeného športovca či herečky. Keď sa po pár týždňoch ani zďaleka nepribližujete k svojej predstave, je to deprimujúce. Oveľa lepšou motiváciou je, keď sa budete chcieť podobať sebe napríklad na svadobnej fotke,“ konkretizuje Molnár.

V rozhovore sa dozviete tiež:

- po akom čase chudnutia si môžete povedať, že máte vyhraté,

- ako sa dá počas korony efektívne cvičiť aj doma,

Inzercia

- čo je pre neho samého motiváciou a aké „finty“ používa vtedy, keď sa mu nechce.  

Celý rozhovor o novoročných predsavzatiach a odhodlaní už tentoraz v nich aj vytrvať si môžete pozrieť v tomto videu:

Ak práve nemôžete pozerať video, vypočujte si podcast:

Inzercia

Inzercia

Odporúčame