Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Pozerať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Zapnúť upozornenia

Líder Godzone Julo Slovák

Každý vzťah potrebuje emócie, aj ten s Bohom

Rozhovor o tohtoročnom turné poznačenom koronou, o víziách projektu Godzone a tiež o otcovstve a osobnej ceste k službe mladým.   

Julo Slovák stojí za projektom, ktorý už viac ako desať rokov oslovuje tisícky mladých. Plní športové haly, ponúka emotívny zážitok z hudby a tanca, inovatívnu videoprodukciu, pútavé svedectvá. „Godzone je jedna z ciest odovzdávania viery. Netvrdím, že jediná. Je množstvo ľudí, ktorým to nebude vyhovovať nikdy, ale je aj množstvo tých, ktorých práve takáto forma zasiahne,“ vysvetľuje v Postoj TV.

„Nehlásame uhučanú vieru, zdôrazňujeme aj rozmer ticha a samoty, kde je priestor na to, aby sme počúvali Boží hlas cez sviatosti, čítanie Božieho slova. Ja sám by som bez osobného stíšenia sotva mohol robiť to, čo robím,“ reaguje na námietky, že projekt Godzone stavia na emóciách a efektoch, ktoré mladých síce nadchnú, ale zostávajú len na povrchu.   

Ako vníma líder úspešného projektu a tiež kapely ESPÉ popularitu a potlesk publika? „Keď prídem večer domov z koncertu, nikoho nezaujíma, že som bol na pódiu. Doma som otec a manžel, tu ma poznajú so všetkými mojimi slabosťami a nedokonalosťami.“

Práve skúsenosť otcovstva ponúka nový rozmer aj jeho službe mladým. „Som nedokonalý otec. Avšak predstava Boha ako dokonalého otca je to, čo ma láme. A to chcem cez svoju vlastnú skúsenosť odovzdávať aj ďalej. Žiaľ, nedokážem ovplyvniť situáciu rodín, z ktorých mnohí mladí pochádzajú. O to viac sa usilujem, aby moje deti, ešte skôr, ako odídu z domu, zažili skúsenosť viery v živého Boha.“

Ako ovplyvnila korona tohtoročné turné, ktoré sa 11. a 12. decembra uskutoční online? Čo si máme predstaviť pod koncertným filmom, do ktorého sa napokon pretavili celoročné prípravy? A čo bude s projektom Godzone v ďalšom období? Neobávajú sa, že korona položí všetky ich eventové podujatia? Aj na tieto otázky odpovedá Julo Slovák moderátorke Jane Zlatohlávkovej.

Ak práve nemôžete pozerať video, vypočujte si podcast:

 

Inzercia

Odporúčame

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.