Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. október 2020, 10:46

Slováci klesli v rebríčku FIFA na 37. miesto

Na čele rebríčka sú stále Belgičania, druhí sú úradujúci majstri sveta z Francúzska a na treťom mieste naďalej figuruje Brazília. 

Slovenským reprezentantom patrí v októbrovom rebríčku Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) 37. miesto so ziskom 1466 bodov. V porovnaní s predchádzajúcim, septembrovým vydaním klesli o jednu priečku.

Zo siedmej pozície sa na šiestu posunulo Španielsko, o jedno miesto poskočila aj ôsma Argentína. V prvej desiatke sa o jedno miesto zosunuli Chorvátsko a Uruguaj. Severné Írsko ako finálový súper zverencov Štefana Tarkoviča v barážovom súboji o postup na ME 2020 je 41., od septembra spadlo o tri miesta.

Česko, ktorému Slováci podľahli v úvodnom dueli 2. skupiny B-divízie Ligy národov v Bratislave 1:3, figuruje aj v aktuálnom renkingu na 45. pozícii. Najbližší súper SR v LN, Škótsko poskočilo o štyri miesta vyššie a delí sa práve s ČR o 45. pozíciu.

Celkovo sa v októbri hralo 120 medzištátnych zápasov, najväčší skok hore zaznamenala Malta o šesť miest (180.).

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

V Bratislavskom kraji výrazne pribudlo pozitívnych na koronavírus. V pondelok išlo o 50 prípadov a deň predtým o 234. RÚVZ o tom informuje na sociálnej sieti s tým, že to môže súvisieť aj so zvýšeným pohybom obyvateľov. Úrad momentálne realizuje epidemické vyšetrovanie a zisťuje možnú príčinu nárastu počtu pozitívnych.

pred 4 hodinami
pred 4 hodinami

Na prvý pohľad z Jankovskej výpovede Pellegrini nevyšiel až tak zle, veď povedal iba: „Hm.“ Ale trošku ho zrádza Slovník súčasného slovenského jazyka. Ten tvrdí, že citoslovce hm vyjadruje súhlas, prisviedčanie a jeho synonymom je slovko áno. Píše v komentári Eva Čobejová.