Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
08. september 2020, 10:29

Celonárodná púť v Šaštíne bude mať tento rok len farský charakter

Celonárodná púť v Šaštíne bude mať tento rok len farský charakter

TASR

Tradičná celonárodná púť k patrónke Slovenska – Sedembolestnej Panne Márii v Šaštíne, ktorá sa koná každoročne 15. septembra, bude mať tento rok len farský charakter. Potvrdil to hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara.

"Tento rok na ňu nepozývame veriacich celého Slovenska ani zahraničné návštevy ako zvyčajne," priblížil Kramara. Dôvodom sú opatrenia, ktoré majú zabrániť šíreniu pandémie nového koronavírusu.

Celonárodná púť veriacich sa každoročne koná viacero dní. Oficiálne sa púť začala organizovať od roku 1732, keď bola socha Sedembolestnej vyhlásená za milostivú. Každoročne navštívi Šaštín počas národnej púte vyše 20-tisíc veriacich, v jubilejnom roku 2014 Sedembolestnej Panny Márie to bolo 50-tisíc pútnikov. Vrcholom púte je sviatok patrónky Slovenska 15. septembra. 
 

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 2 hodinami

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry podal na Špecializovaný trestný súd v Pezinku návrh na väzobné stíhanie bývalého riaditeľa Kriminálneho úradu finančnej správy Ľudovíta Makóa. Polícia ho zadržala vo štvrtok ráno, následne bol obvinený z obmedzovania osobnej slobody a vydierania.