Zdieľať
Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
13. august 2020, 11:20

Ministerstvo vnútra spustilo výberové konania na prednostov 15 okresných úradov

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 30. augusta, vypočutia kandidátov by chcel rezort uzatvoriť do konca septembra. 

Informácie o výberových konaniach zverejnilo ministerstvo na svojej webovej stránke. „Od uchádzačov požadujeme minimálne trojročnú skúsenosť s riadením kolektívu pracovníkov, minimálne 15 ľudí, minimálne dvojročnú skúsenosť s prácou v štátnej alebo verejnej správe a trestnú a morálnu bezúhonnosť," povedala riaditeľka tlačového odboru Barbara Túrosová.

Ako priblížilo ministerstvo, kandidáti vyplnia prostredníctvom krátkeho formulára všetky požadované informácie a následne ich odošlú cez webovú stránku rezortu. Každá prihláška musí obsahovať titul, meno a priezvisko, životopis a profesijnú víziu, ktorú chce kandidát ako prednosta v rámci svojej funkcie realizovať.

„Pri výbere prednostov kladie rezort dôraz na maximálnu mieru profesionality a transparentnosti," zdôraznila Túrosová. Uchádzačov bude posudzovať odborná komisia zložená z vedúcich pracovníkov ministerstva vnútra SR a Úradu vlády SR. Miesto v komisii rezort ponúkol aj mimovládnej organizácii Transparency International Slovensko. Z kapacitných dôvodov sa však nebude môcť do procesu zapojiť.

Komisia posúdi všetky doručené žiadosti a vybraní kandidáti, ktorí splnia požadované náležitosti, budú prizvaní na samostatné vypočutia. „Rezort vnútra odhaduje, že všetky vypočutia kandidátov by mohli byť uzatvorené do konca septembra. Víťazní kandidáti budú následne odporučení ministrovi vnútra na vymenovanie," skonštatovala Túrosová. Vláda Igora Matoviča dosiaľ vymenovala 57 nových prednostov okresných úradov. Celkovo bolo treba obsadiť 72 miest.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 8 hodinami

Súhrn víkendových udalostí:

pred 8 hodinami

Tisíce ľudí pochodovali centrom Berlína a žiadali, aby nemecká vláda urobila viac na pomoc migrantom z tábora Moria na gréckom ostrove Lesbos, ktorý zničil požiar. V meste Düsseldorf sa zasa niekoľko tisíc demonštrantov zúčastnilo na zhromaždení namierenom proti opatreniam zavedených na zamedzenie šírenia koronavírusu.

pred 12 hodinami

Komplexnú novelu zákona o vysokých školách chce ministerstvo školstva predstaviť v prvej polovici budúceho roka. V diskusnej relácii TA3 V Politike to uviedol minister školstva Branislav Gröhling. Ak zákon prejde, platiť bude od 1. januára 2021.