Arcibiskup Cyril Vasiľ, apoštolský administrátor Košickej eparchie, bol spolu s protosynkelom archimandritom Jaroslavom Lajčiakom na pastoračnej návšteve slovenskej gréckokatolíckej komunity v nemeckom Mníchove.
Po návrate na Slovensko absolvovali 15. júla test na COVID-19. Obidva testy mali pozitívny výsledok. Po návrate neprišli s nikým do kontaktu a počas nasledujúcich 14 dní obaja zostanú v domácej karanténe.
Obaja majú len ľahké príznaky, sú v poriadku, minimálne nasledujúce dva týždne však zostávajú v izolácii.
Informovala o tom Košická eparchia na svojej internetovej stránke.