Snem PS Trubana vystrieda Bihariová. Progresívne Slovensko má novú predsedníčku

Trubana vystrieda Bihariová. Progresívne Slovensko má novú predsedníčku
Irena Bihariová. FOTO TASR – Jaroslav Novák
Nová šéfka progresívcov porazila bývalého predsedu Michala Trubana len o 5 hlasov.
TASR
TASR
Verejnoprávna tlačová agentúra, ktorá poskytuje spravodajský servis pre médiá, inštitúcie a firmy na Slovensku aj v zahraničí.
Postoj
Postoj

Irenu Bihariovú zvolili delegáti hnutia na sneme, ktorý sa konal elektronicky v sobotu. Jediným protikandidátom bol Michal Truban. Bihariová získala 105 hlasov, Truban 100 hlasov. Predsednícke kreslo ostalo prázdne po tom, ako sa Truban vzdal funkcie po prehratých parlamentných voľbách.

Michal Truban novej šéfke strany zablahoželal. „Všetci v Progresívnom Slovensku budeme teraz neúnavne a spoločne pracovať ďalej. Progres bez ťažkej a sústavnej práce neexistuje,“ napísal na sociálnej sieti.

Gratulujem novej predsedníčke Irene Bihariovej k zvoleniu. Presne tak, ako som povedal, budem ju a celé Progresívne...

Uverejnil používateľ Michal Truban Sobota 6. júna 2020

Bihariová na sobotnej tlačovej konferencii uviedla, že s Trubanom mali rovnaké hodnoty, ale rozchádzali sa v stratégii a cestách, ako ich dosiahnuť. Nová predsedníčka by chcela klásť dôraz na obhajobu liberálnych slobôd, sociálny a zelený pilier.

"Budeme musieť reagovať, aj v kontexte koronavírusu, na výzvy, ako sú elektronizácia vzdelávania, digitalizácia, dlhodobé investície do zelenej obnovy, vedy, výskumu. To sú veci, ktoré by malo PS v najbližšom období nastoľovať a prinášať v nich riešenia," uviedla s tým, že sa to od progresívcov očakáva.  

PS sa hlási k centrizmu. To podľa nej znamená, že ak si ich cieľ bude vyžadovať ľavicové riešenie, použijú ľavicové, ak pravicové, použijú to.

Za svoju politickú prioritu považuje líderka hnutia férový štát. Priblížila, že to chápe ako prístup ľudí k najkvalitnejším verejným službám, aby sa mohli tí, ktorí sa ocitnú v núdzi, spoľahnúť na štát. Taktiež, aby sa ľudia na okraji politického záujmu nemuseli cítiť ponížení, keď sa dožadujú svojich základných práv.

Na snímke členovia predsedníctva mimoparlamentného hnutia Progresívne Slovensko.

Snem PS v sobotu rozhodol aj o nových podpredsedoch. Stali sa nimi Michal Truban, Ivan Štefunko, Zora Jaurová a europoslanci Michal Šimečka a Martin Hojsík.

Zobraziť diskusiu
Súvisiace témy
Progresívne Slovensko Michal Truban
Ak máte otázku, tip na článok, návrh na zlepšenie alebo ste našli chybu, napíšte na [email protected]
pred 3 hodinami

Podpredseda PS Ivan Korčok bol dnes ráno v Pezinku účastníkom dopravnej nehody. Informoval o tom na sociálnej sieti. Okolnosti nehody vyšetruje polícia. Dychová skúška u oboch vodičov bola negatívna. Vodička z druhého auta má podľa Korčoka zranenú ruku, jej maloleté dieťa je v poriadku a bez zranení. „Celá situácia ma úprimne mrzí. Všetkým zúčastneným sa ospravedlňujem za komplikácie a želám skoré zotavenie sa,“ napísal.

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Vyberte si úroveň podpory

Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Navýšte podporu a zapojte sa

Diskusia
+ 2 mes. navyše
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 € / mes. alebo 84 € / rok

Navýšte svoju podporu v nastaveniach účtu

Nastavenia podpory

Diskusia je pre podporovateľov
Postoja od 7 €

Pridajte sa k čitateľom ktorí Postoj podporujú

alebo sa staňte členom
Diskusia
7 € / mes.
Diskusie pod článkami
Čítajte bez prerušenia
Podporiť iným spôsobom

V prípade problémov kontaktujte podporu na [email protected]

Ttoto je message Zavrieť