Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
04. júl 2015

Slovensko žije cez víkend púťami. V Levoči a Nitre čakajú tisícky pútnikov

Cez víkend sa kresťania stretnú v Levoči aj Nitre. Na Mariánskej Levočskej púti odslúži sv. omšu poľský kardinál Stanislaw Dziwisz.  pute1.jpg Organizátori očakávajú, že na Mariánsku horu vystúpia státisíce pútnikov. Program dnes otvoria odpustovou sv. omšou o 17:00. ...

Slovensko žije cez víkend púťami. V Levoči a Nitre čakajú tisícky pútnikov

Cez víkend sa kresťania stretnú v Levoči aj Nitre. Na Mariánskej Levočskej púti odslúži sv. omšu poľský kardinál Stanislaw Dziwisz. 

Organizátori očakávajú, že na Mariánsku horu vystúpia státisíce pútnikov. Program dnes otvoria odpustovou sv. omšou o 17:00. Levočská púť sa nesie v znamení Roku zasväteného života a 20. výročia návštevy svätého Jána Pavla II. Záverečnú liturgiu odslúži krakovský arcibiskup kardinál Stanislaw Dziwisz.

Už vo štvrtok prišli na Mariánsku horu desaťtisíce veriacich. Spoločne slávili odpustovú sv. omšu preblahoslavenej Panny Márie. Historicky najviac účastníkov, približne 650 000, prišlo do Levoče v roku 1995, kedy na púť zavítal aj pápež Ján Pavol II. Informovala o tom agentúra TASR.

Tento víkend si kresťania pripomínajú aj príchod vierozvestcov Cyrila a Metoda. Na Svätoplukovom námestí sa v nedeľu dopoludnia uskutoční celonárodná púť ku cti týchto dvoch svätcov. Svätej omši bude predsedať apoštolský nuncius na Slovensku arcibiskup Mons. Mario Giordana. Prítomní budú aj slovenskí biskupi, vrátane nitrianskeho diecézneho biskupa Mons. Viliama Judáka.

Inzercia

Národná púť je v meste pod Zoborom včlenená do trojdňového programu s názvom Nitra, milá Nitra. Popoludňajší program slávností ponúka opäť otvorenú bránu Biskupského paláca, voľný vstup bude aj do Diecézneho múzea, katedrály, do expozície v kazematách a vo Vazulovej veži.

Novinkou bude vstup do veže katedrálneho chrámu. Návštevníci sa dostanú na ochodzu s balustrádou, z ktorej je jedinečný výhľad na mesto.

TASR, TK KBS

Foto: TK KBS/Peter Zimen

Odporúčame

Od odvolania arcibiskupa Bezáka uplynuli tri roky

Od odvolania arcibiskupa Bezáka uplynuli tri roky

Tretie výročie odvolania trnavského arcibiskupa Róberta Bezáka pripomínajú rôzne podujatia. Vo štvrtok podvečer sa v Lurdskej jaskyni na Hlbokej ceste v Bratislave budú modliť za emeritného arcibiskupa Róberta Bezáka. Na podujatí, ktoré organizuje Bezákova sestra Gabriela, sa veriaci budú modliť aj...

SNS preskočila v prieskume KDH

SNS preskočila v prieskume KDH

Ak by boli parlamentné voľby v júni, víťazom by sa stal Smer-SD s podporou 37,8 percenta. Druhou najsilnejšou stranou by bola Sieť s 12 percentami. Tretie miesto obsadila SNS s 9,2 percentami.  Vyplýva to z výsledkov prieskumu agentúry MVK, ktorý sa uskutočnil od 18. do 25. júna formou osobného rozh...

Červený kríž preverí, či vodiči ovládajú prvú pomoc

Červený kríž preverí, či vodiči ovládajú prvú pomoc

Červený kríž vyjde budúci týždeň na cesty. Skontroluje lekárničky aj zručnosti vodičov. cerveny.jpg Od pondelka do piatku budú policajtom asistovať pri cestných kontrolách aj zdravotníci. Cieľom spoločnej akcie Slovenského Červeného kríža a Policajného zboru je prever...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.