Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
17. jún 2015

Za komentáre čitateľov bude po novom zodpovedný portál

Rozhodol o tom v utorok Európsky súd pre ľudské práva. Rozhodnutie je záväzné pre všetky členské krajiny. Webový portál zverejní článok. O chvíľu nato sa pod ním rozvinie živá diskusia. Niektorí čitatelia si však servítku pred ústa nedávajú. Vo svojich komentároch urážajú firmu či človeka, o ktorom ...

Rozhodol o tom v utorok Európsky súd pre ľudské práva. Rozhodnutie je záväzné pre všetky členské krajiny.

Webový portál zverejní článok. O chvíľu nato sa pod ním rozvinie živá diskusia. Niektorí čitatelia si však servítku pred ústa nedávajú. Vo svojich komentároch urážajú firmu či človeka, o ktorom portál píše. Bežná záležitosť? Áno, funguje to tak už roky. Čoskoro by sa to však malo zmeniť.

Internetové portály totiž budú mať zodpovednosť za urážlivé komentáre čitateľov. Rozhodol o tom v utorok Európsky súd pre ľudské práva. Jeho rozhodnutie je záväzné pre všetky členské krajiny. Ako objasňuje zástupkyňa Slovenska pred Európskym súdom Marica Pirošíková, súd v rozsudkoch vykladá jednotlivé články Dohovoru o ľudských právach.

"Orgány verejnej moci sú povinné postupovať v súlade s dohovorom a naň sa vzťahujúcou judikatúrou," dodáva pre denník HOSPODÁRSKE NOVINY, ktorý sa téme venuje na strane štyri v článku "Urážlivé komentáre? Zodpovedný bude portál".

TASR

Inzercia

Odporúčame

 Polícia násilne presunula migrantov z taliansko-francúzskych hraníc

Polícia násilne presunula migrantov z taliansko-francúzskych hraníc

Polícia s použitím sily presunula časť afrických utečencov, ktorí päť dní nechceli odísť z hraničného priechodu v talianskom meste Ventimiglia, z taliansko-francúzskych hraníc. Uviedla agentúra AP. Nelegálni migranti v pondelok naďalej odmietali opustiť hranice v nádeji, že sa dostanú do severnejší...

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.