Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
18. máj 2017

OĽaNO-NOVA: Kaliňák kúpil v Martine predraženú búdu na klientske centrum

Minister vnútra Robert Kaliňák kúpil v Martine bez súťaže predraženú búdu za 3,9 milióna eur, aj keď oproti cez ulicu si odkúpila rovnakú nehnuteľnosť evanjelická škola za polovičnú sumu. Na dnešnej tlačovej konferencii to vyhlásili predstavitelia OĽaNO-NOVA Igor Matovič a Veronika Remišová s tým, že ďalšie milióny si vyžiada rekonštrukcia tejto nehnuteľnosti, v ktorej má byť klientske centrum.

OĽaNO-NOVA: Kaliňák kúpil v Martine predraženú búdu na klientske centrum

FOTO TASR - Jakub Kotian

"Bratislavská skupina firiem Baducci má dobré vzťahy s predstaviteľmi Smeru-SD. Predseda predstavenstva materskej firmy Baducci Consult pán Čižmárik je advokátom Jána Počiatka. V roku 2015 Baducci Invest vlastnila pozemky bývalej tlačiarne Matice Slovenskej v Martine a predstavila zámer výstavby obchodného centra. Firma však od projektu upustila," popísala sled udalostí Remišová.
      

Podľa jej slov Baducci Invest v lete 2016 podpísala s Ministerstvom vnútra (MV) zmluvu o zámene nehnuteľností. "Firma dala MV dve chátrajúce výrobné haly v tomto areáli, štát je dal budovu policajného obvodného oddelenia Martine v hodnote 400.000 eur a doplatil 3,5 milióna eur. Dve tlačiarenské haly tak Kaliňák kúpil za takmer štyri milióny eur," povedala opozičná poslankyňa. Tri mesiace po podpise dali majitelia Baducci firmu do likvidácie a štát si budovu obvodnej polície od firmy prenajal, lebo policajti nemali kde byť.
      

Remišová očakáva, že štát bude musieť dve chátrajúce výrobné haly nákladne rekonštruovať. "Regionálny úrad verejného zdravotníctva o niektorých budovách celého tohto komplexu Neografie uviedol, že nie je možné všetky objekty zrekonštruovať do stavu, ktorý by umožnil ich efektívne využívanie a odstránil existujúce systémové a konštrukčné nedostatky. Úrad spomína aj podozrenie na prítomnosť azbestu," konštatovala Remišová.
      

Matovič poznamenal, že Baducci Invest najskôr kúpila celý na 80 percent zastavaný areál v Martine za 4,6 milióna eur, pričom Kaliňák odkupuje za 3,9 milióna z toho areálu 16 percent. Je to už na prvý pohľad nemorálny kšeft. Navyše to kúpil bez akýchkoľvek parkovacích miest. Ako chce, aby tam zákazníci klientskeho centra zaparkovali, keď ani jedno parkovacie miesto tam nie je? Reálne sa obávame, že to dopadne tak, že Kaliňák dal takmer štyri milióny eur za búdu, kde bola tlačiarenská dielňa, do rekonštrukcie dá nejakých šesť miliónov a parkovacie miesta zabezpečí návštevník slávnostných snemov Smeru-SD, expolitik Víťazoslav Móric, ktorý vlastní celý zvyšok areálu vrátane pozemku na parkovanie," myslí si Matovič.
      

Šéf Obyčajných pevne verí, že sa ľuďom konečne otvoria oči. "Čo je na tomto pre nás výhodné? Kúpiť niečo o dva milióny drahšie a robiť to bez súťaže. Kaliňák si z nášho spoločného majetku urobil súkromnú realitku. Za každým zverejneným prípadom je niekto z jeho blízkeho okolia," dodal Matovič.
 

Inzercia

Odporúčame

Real má po triumfe vo Vigu titul na dosah, Ronaldo varuje pred Malagou

Real má po triumfe vo Vigu titul na dosah, Ronaldo varuje pred Malagou

Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v stredajšej dohrávke španielskej La Ligy na ihrisku Celty Vigo 4:1 a pred posledným kolom sa dostali na čelo tabuľky o tri body pred úhlavného rivala a obhajcu trofeje FC Barcelona. Katalánsky tím v nedeľňajšom vyvrcholení potrebuje na zvrátenie majstrovského osudu bezpodmienečne zdolať Eibar a čakať na trojbodovú pomoc Malagy, ktorá hostí "biely balet". V prípade rovnosti bodov by sa z titulu tešila Barcelona, ktorá má s Realom lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov.

Erdogan: Turecko si v prípade útoku YPG vyhradzuje právo na odvetu

Erdogan: Turecko si v prípade útoku YPG vyhradzuje právo na odvetu

Turecko si vyhradzuje právo podniknúť odvetné opatrenia proti silám kurdskej sebaobrany, ak by podnikli útok voči Turecku. Počas návštevy vo Washingtone to podľa agentúry Reuters uviedol turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, ktorý dodal, že Turecko v takomto prípade nebude brať do úvahy námietky iných krajín.

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.