Rusko vypustilo na Ukrajinu viac ako 360 dronov. Za uplynulých 24 hodín tak zaútočilo proti susednej krajine s celkovo viac ako 700 dronmi. Ukrajinský generálny štáb zase oznámil, že ich jednotky zasiahli závod v ruskej Brianskej oblasti.
Uviedli to ukrajinské jednotky na platforme Telegram. Zneškodniť sa im podarilo 345 z týchto strojov.
Na Ukrajine zaznamenali 14 zásahov ruskými dronmi, ktoré si podľa vyhlásenia vzdušných síl vyžiadali obete. Štyroch mŕtvych hlási gubernátor Čerkaskej oblasti Ihor Taburec. V Chersonskej oblasti prišla o život jedna žena a ďalšie dve osoby utrpeli zranenia.
Útoky podnikla aj ukrajinská armáda, ktorá podľa vyhlásenia generálneho štábu zasiahla ruský závod na výrobu komponentov pre rakety v Brianskej oblasti. Agentúra Reuters konštatuje, že Kyjev zvyšuje počet útokov v Rusku, ktoré sú zamerané na závody na výrobu zbraní a aj na zariadenia energetického sektora.
Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.
Pridajte sa k našim podporovateľom.