Najvyšší súd zrušil rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka voči obžalovaným Marianovi Kočnerovi a spol. Vec vrátil Špecializovanému trestnému súdu z dôvodu chýb v napadnutom rozsudku. Zároveň má prípad rozhodovať iný senát.
TASR o tom informovala hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová.
„Najvyšší súd na dnešnom neverejnom zasadnutí v trestnej veci obžalovaných Mariana K. a spol. zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu a vec mu vrátil z dôvodu chýb v napadnutom rozsudku, a to nejasnosti skutkových zistení, nevykonania všetkých potrebných dôkazov za účelom úplného zistenia skutkového stavu veci a z dôvodu, že Špecializovaný trestný súd sa nevysporiadal so všetkými okolnosťami významnými pre rozhodnutie,“ ozrejmila Važanová.
Najvyšší súd zároveň z dôvodu neuposlúchnutia záväzného pokynu súdu uvedeného v predchádzajúcom rozsudku prikázal vo veci konať a rozhodnúť inému senátu špecializovaného súdu. Rozhodnutie prijal senát Najvyššieho súdu pomerom hlasov 2 : 1.
Senát špecializovaného súdu v máji 2023 oslobodil Kočnera spod obžaloby v prípade objednávky Kuciakovej vraždy aj v kauze prípravy vrážd prokurátorov. Alenu Zsuzsovú súd uznal za vinnú, vymeral jej súhrnný 25-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody.
Diskusia k článkom je k dispozícii len pre tých, ktorí nás pravidelne
podporujú od 5€ mesačne alebo 60€ ročne.
Pridajte sa k našim podporovateľom.