Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
25. február 2023, 15:44

Sobotné dialógy

RTVS nepustila do relácie Ľuboša Blahu. Ideme po krku Machajovi, vyhráža sa Smer

RTVS nepustila do relácie Ľuboša Blahu. Ideme po krku Machajovi, vyhráža sa Smer

Foto - TASR

„Blaha nie je politik, on je zmes konšpirácií, propagandy a klamstva! On nemá záujem diskutovať, koniec koncov to, čo dnes predviedli s Ficom, to len potvrdzuje. Nikto ho do diskusie nepozval, chcel sa tam natlačiť nasilu,“ reaguje Juraj Šeliga.

Poslanci opozičného Smeru iniciujú mimoriadne zasadnutie Výboru Národnej rady pre kultúru a médiá. Zaoberať sa chcú údajnou cenzúrou v RTVS pre neakceptovanie podpredsedu strany Ľuboša Blahu ako oponenta pre dočasne povereného ministra obrany Jaroslava Naďa (OĽaNO) v relácii Sobotné dialógy.

Moderátorka relácie Marta Jančkárová uviedla, že sa rozhodli uplatniť princíp prázdneho kresla, keďže hovorca strany potvrdeného hosťa Mariána Kéryho neospravedlnil a ani neoznámil zmenu.

Líder Smeru Robert Fico hovorí o telerozhlase ako o nie verejnoprávnej, ale štátnej inštitúcii, ktorú kontroluje vláda. Na sobotnej tlačovej konferencii uviedol, že pôvodný pozvaný hosť predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry sa nemohol zúčastniť a Blaha mal byť náhradou, ktorú narýchlo hľadali.

So žiadosťou o stanovisko k prípadu sa chcú zástupcovia Smeru obrátiť aj na Radu RTVS a Radu pre mediálne služby. Robert Fico hovorí, že „idú po hlave a krku“ šéfovi RTVS Ľubošovi Machajovi.

Moderátorka Sobotných dialógov vysvetlila v úvode relácie, že ešte v stredu hovorca strany potvrdil Kéryho účasť.

Inzercia

„Krátko pred reláciou však namiesto neho prišiel do rozhlasu neohlásene podpredseda strany Ľuboš Blaha, ktorý nebol dohodnutý. Hovorca strany však do začiatku relácie, ktorú pre pracovný program povereného šéfa rezortu obrany nahrávame v piatok predpoludním, zmenu neohlásil ani neospravedlnil pána Kéryho. Uplatňujeme preto princíp prázdneho kresla,“ zdôvodnila.

Chcel sa tam natlačiť, reaguje poslanec Šeliga

Poslanec Juraj Šeliga označil na sociálnej sieti Blahu za klamára. 

„To, čo urobil dnes Smer a Blaha, to je podlosť. Kéry na poslednú chvíľu nepríde a zjaví sa Blaha. A keď tento pokus o podraz a nedodržanie dohody zo strany Kéryho a Smeru RTVS neakceptuje, tak Blaha chrlí oheň, že ,cenzúra‘,“ píše Šeliga.

„Nič také! RTVS postupovala správne. Smer porušil dohodu a tváril sa, že nič sa nedeje. Som presvedčený, že to mali celé pripravené. Koniec koncov, kto prichádza do relácie s vlastným kameramanom, ktorý natáča príchod? To, čo predvádza Smer, je obyčajná hlúpa propaganda. Blaha nie je politik, on je zmes konšpirácií, propagandy a klamstva! On nemá záujem diskutovať, koniec koncov to, čo dnes predviedli s Ficom, to len potvrdzuje. Nikto ho do diskusie nepozval, chcel sa tam natlačiť nasilu. A nepozvaných hostí nechce nikto.“

Dnes treba vedieť

pred 57 minútami

Exminister vnútra a niekdajší Záborskej kolega z KDH Vladimír Palko dostal ponuku viesť kandidátku Kresťanskej únie do eurovolieb. Pre Postoj však potvrdil, že kandidovať nebude. „Boli nejaké úvahy, ale nedošlo k tomu,“ povedal. Anna Záborská, ktorá v roku 2019 viedla eurokandidátku KÚ, do europarlamentu kandidovať už nebude. O hlasy voličov by sa mali uchádzať členovia jej strany Michal Považan či Richard Vašečka.

pred 2 hodinami
pred 5 hodinami

Dvojkou eurokandidátky KDH bude podľa informácií denníka Postoj exminister spravodlivosti Viliam Karas. Trojku dostal vysokoškoský učiteľ Gabriel Paľa, štvorku súčasný europoslanec Ivan Štefanec a päťku bývalý europoslanec Branislav Škripek. Z posledného miesta by mal kandidovať podobne ako v posledných eurovoľbách expredseda KDH Ján Figeľ. Kto ďalší kandiduje a koho oslovila Kresťanská únia Anny Záborskej?

pred 5 hodinami

Milan Krajniak, ktorý nedávno odišiel zo Sme rodina, pre Postoj potvrdil, že uvažuje o svojej kandidatúre do europarlamentu za Kresťanskú úniu. „Uvidíme, ako sa to definitívne uzavrie, ale po rozhodnutí KDH podporiť Ivana Korčoka už v prvom kole prezidentských volieb a po tom, čo dali opäť na kandidátku do eurovolieb Ivana Štefanca, asi treba ponúknuť konzervatívnejším voličom na Slovensku aj inú alternatívu.“

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, ktorí prispievajú od 5,- € mesačne alebo 60,- € ročne. Pridajte sa k nim teraz, prosím.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.