Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
24. január 2023, 12:05

Poľsko požiadalo Nemecko o súhlas s odoslaním tankov Leopard 2 na Ukrajinu

„Zároveň vyzývam nemeckú stranu, aby sa pripojila k našej koalícii krajín podporujúcich Ukrajinu tankami Leopard 2,“ napísal poľský minister obrany Mariusz Blaszczak.

Poľsko požiadalo Nemecko o súhlas s presunom tankov Leopard 2 na Ukrajinu, uviedol v utorok poľský minister obrany Mariusz Blaszczak. TASR správu prevzala z agentúry AFP.

„Nemci už dostali našu žiadosť o súhlas s odoslaním tankov Leopard 2 na Ukrajinu. Zároveň vyzývam nemeckú stranu, aby sa pripojila k našej koalícii krajín podporujúcich Ukrajinu tankami Leopard 2,“ napísal Blaszczak na sociálnej sieti. Dodal, že ide o bezpečnosť celej Európy.

Ukrajina  už niekoľko mesiacov žiada od spojencov moderné tanky na boj proti ruským inváznym jednotkám. Britská vláda už oznámila, že Kyjevu poskytne 14 tankov Challenger 2. Poľsko a Fínsko sú ochotné poslať Ukrajine nemecké tanky Leopard 2, ich dodanie však musí schváliť Berlín.

Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková v nedeľu uviedla, že Berlín nebude stáť v ceste, ak nejaká iná krajina požiada o povolenie na presun tankov Leopard 2 na Ukrajinu.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 29 minútami

Šéf SaS Richard Sulík vníma septembrový termín volieb ako kompromisné riešenie. Povedal, že SaS nemala podmienku vo veci termínu. „My vieme žiť s junovým aj so septembrovým termínom,“ uviedol Sulík.

pred 2 hodinami

Poľsko oznámilo prudké zvýšenie výdavkov na obranu. Premiér Mateusz Morawiecki pritom povedal, že krajina sa potrebuje rýchlejšie vyzbrojiť v dôsledku ruskej vojny na Ukrajine. Rozpočet krajiny na obranu tak bude tento rok predstavovať 4 % HDP. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.