Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
22. september 2022, 15:56

Neočkovaný Djokovič stále nevie, či bude môcť hrať na Australian Open

Srbský tenista prišiel pre odmietavý postoj k vakcíne už o niekoľko turnajov. Z Grand Slamov štartoval tento rok len na Roland Garros a na Wimbledone.

Srbský tenista Novak Djokovič stále nevie, či bude môcť hrať na budúcoročnom Australian Open. „Naozaj to nie je v mojich rukách, takže dúfam, že dostanem nejaké pozitívne správy," povedal vo štvrtok.

Tridsaťpäťročný Djokovič nie je zaočkovaný, kvôli čomu prišiel už o niekoľko turnajov. Tento rok na prvom Grand Slame sezóny neštartoval, i keď pôvodne dostal výnimku na vstup do krajiny, keďže tvrdil, že v decembri 2021 prekonal koronavírus. Po desaťdňovej právnickej ságe ho však nakoniec z Austrálie deportovali.

Pre odmietavý postoj k vakcíne nemohol štartovať ani na nedávnom US Open. USA a Kanada totiž nepovoľujú vstup do krajiny zahraničným občanov bez vakcíny a tak Djokovič prišiel aj o ďalšie štyri turnaje v Severnej Amerike.

Srbský tenista tento rok štartoval z Grand Slamov len na Roland Garros, kde vypadol po štvrťfinálovej prehre s Rafaelom Nadalom, a vo Wimbledone, kde pridal svoj 21. grandslamový titul. Odvtedy neštartoval a predstaví sa až na Laver Cupe, ktorý odštartuje v piatok.

„Nemám žiadne výčitky. Samozrejme, som smutný, že som nemohol hrať na US Open, ale bolo to moje rozhodnutie a vedel som, aké budú dôsledky. Takže som ich akceptoval," povedal.

Inzercia

Dnes treba vedieť

pred 3 hodinami

Pápež František dnes navštívil detskú onkológiu v nemocnici Gemelli, kde sa lieči zo zápalu priedušiek. Na oddelení pokrstil novorodenca, rozdával ružence a čokoládové vajíčka. Vatikánsky hovorca Matteo Bruni uviedol, že pápež by mal byť prítomný na nedeľnej omši na Svätopeterskom námestí. (cna)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.