Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
09. august 2022, 13:50

Richard Sulík

Niektoré nezmysly, ktoré sa o mne šíria, prekračujú všetky medze

Niektoré nezmysly, ktoré sa o mne šíria, prekračujú všetky medze

Šéf SaS označil za klamstvá vyjadrenia o tom, že údajne obvolával opozičných poslancov kvôli odvolávaniu Igora Matoviča.

Šéf SaS sa ostro ohradil voči informáciám, ktoré prezentujú niektorí poslanci. Rovnako sa vymedzil aj voči vyjadreniam o svojej osobe na sociálnych sieťach.

„Som pripravený brániť seba a stranu SaS, pretože niektoré nezmysly, ktoré sa o mne šíria, prekračujú všetky medze,“ hovorí. 

Podľa šéfa SaS nie je pravda, že obvoláva opozičných poslancov, aby bol odvolaný minister financií Igor Matovič. Túto informáciu zverejnil na Facebooku poslanec Tomáš Taraba, podľa ktorého Sulík kontaktuje opozíciu, lebo sa „jemu a jeho nominantom nechce odísť z vlády“.

Taraba dodal, že má pre lídra SaS lepšiu ponuku a tou sú predčasné voľby.

Sulík rovnako označil za klamstvá aj to, že údajne rokoval s poslancom Republiky Miroslavom Sujom. 

Inzercia

Podľa šéfa liberálov sú nepravdivé aj vyjadrenia o tom, že premiéra Eduarda Hegera presviedčal o predčasných voľbách. Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa sa to udialo na stretnutí Sulíka s Hegerom a riaditeľom prieskumnej agentúry AKO Václavom Hříchom.

Sulík hovorí, že išlo o dve separátne stretnutia, ktoré nasledovali po sebe. Heger s Hříchom sa podľa neho stretli len vo dverách. 

Líder liberálov hovorí, že je pripravený brániť seba aj stranu. „Je zrejmé, že cieľom tejto špinavej hry, na ktorej sa prekvapivo podieľajú aj fašisti, je len a len poškodiť strane SaS a donútiť nás, aby sme ustúpili z našej požiadavky odchodu Igora Matoviča z vlády,“ uviedol.

„Ak však OĽaNO nie je ochotné v záujme krajiny obetovať jeden post pre človeka, ktorý škodí Slovensku, tak naši ministri podajú na konci augusta demisiu aj bez toho, aby si niekto vymýšľal akékoľvek nepodložené a podlé klamstvá,“ dodal.

Dnes treba vedieť

pred 50 minútami

Aj vzhľadom na vojenský konflikt v susednej krajine sa Slovenská informačná služba veľmi intenzívne zaoberá problematikou nelegálnej migrácie. "SIS neustále získava, sústreďuje a vyhodnocuje informácie o možných ohrozeniach štátu, medzi ktoré patrí aj nelegálna migrácia," uviedla hovorkyňa SIS Zuzana Morávková s tým, že informačná služba všetky získané informácie odstupuje zákonným recipientom. (tasr)

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.