Tweetnuť
Kopírovať odkaz
Čítať neskôr
Pre uloženie článku sa prihláste alebo sa ZDARMA registrujte.
Dnes treba vedieť
26. máj 2022, 14:36

Slušné Slovensko vyzýva Šeligu vzdať sa mandátu

S fašistami sa nehlasuje, odkazuje iniciatíva tribúnovi

S fašistami sa nehlasuje, odkazuje iniciatíva tribúnovi

Poslanec Juraj Šeliga. Foto: TASR

Iniciatíve prekáža, že jej niekdajší líder podporil Matovičov prorodinný balíček spolu s kotlebovcami. Šeliga sa mandátu vzdať nemieni.

Členovia iniciatívy Za slušné Slovensko a občianskej platformy Nie v našom meste žiadajú poslanca Za ľudí Juraja Šeligu a svojho bývalého kolegu, aby sa vzdal mandátu poslanca v parlamente. 

„Juraj, svojím hlasovaním si sa spreneveril všetkému, kvôli čomu sme stáli na námestiach. Hlasoval si spolu s Marekom Kotlebom, Mizíkom, Krupom a ďalšími fašistami za nezmyselný zákon, pri ktorom minister financií protizákonne obišiel všetky pravidlá štandardného legislatívneho procesu. To môžeme nazvať všeličím, napríklad opľutím právneho štátu, ale určite to nie je slušné Slovensko,“ odkazujú Šeligovi.

Na snímke niekdajší organizátori zhromaždení Za slušné Slovensko Karolína Farská a Juraj Šeliga. Foto: TASR/Martin Baumann

Pripomenuli mu, že platforma Nie v našom meste vznikla práve ako reakcia na zvolenie Kotlebu do funkcie predsedu Banskobystrického samosprávneho kraja. Hoci s viacerými Šeligovými rozhodnutiami nesúhlasili, jeho posledné hlasovanie je pre nich signálom, že zahodil ideu slušného Slovenska.

„Juraj, takto sa v právnom štáte zákony za miliardu ročne neprijímajú. Juraj, s fašistami sa nerobia dohody, s fašistami sa nehlasuje,“ uvádza v stanovisku koordinátorka iniciatívy Nie v našom meste Martina Strmeňová.

Podľa občianskej platformy systém podpory krúžkov, ktorý obsahuje Matovičov prorodinný zákon, vylučuje rodiny, ktoré si nemôžu dovoliť smartfóny a nemajú neobmedzený prístup k internetovému pripojeniu.

Inzercia

Balík by prešiel aj bez kotlebovcov, bráni sa Šeliga

Juraj Šeliga v reakcii tvrdí, že sa nemieni vzdať mandátu. Pomoc rodinám podľa neho bola potrebná a verí, že ju ľudia pocítia.

Zdôraznil, že koalícia mala dosť hlasov a balík pomoci by prešiel aj bez kotlebovcov. Poslanec sa bráni aj tým, že pred hlasovaním kritizoval rokovanie Igora Matoviča s ĽSNS. Hovorí aj, že šéf OĽaNO nemal kotlebovcom ďakovať. 

„Keď som sa pozrel na hlasovanie, tak aj keby som hlasoval proti, aj Mazurek hlasoval proti, tak asi by som sa tiež podľa logiky kolegov mal vzdávať mandátu, lebo aj on je fašista,“ dodal. 

Prečo nikam neodchádzam 😉

Uverejnil používateľ Juraj Šeliga Štvrtok 26. mája 2022 Zdieľať

Občianska iniciatíva Za slušné Slovensko vznikla po smrti investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, organizovala protestné a pietne zhromaždenia vo viacerých slovenských mestách a mala viaceré politické požiadavky.

Dnes treba vedieť

pred 50 minútami

Inflácia v eurozóne zrýchlila v júni na nový rekord a dosiahla 8,6 percenta. Pod túto hodnotu sa podpísal najmä ďalší rast cien energií. Vo svojom rýchlom odhade to v piatok uviedol štatistický úrad Európskej únie Eurostat. (tasr)

pred hodinou

Od prvého júla funguje Národný inštitút vzdelávania a mládeže, ktorý vznikol zlúčením 5 organizácií. Jeho cieľom je lepšia dostupnosť a adresnosť pomoci učiteľom, skvalitnenie ponuky vzdelávania či posilnenie odbornosti pre modernejšie školstvo. (tasr)

Inzercia

Inzercia

Denník Svet kresťanstva

Diskutovať môžu exkluzívne naši podporovatelia, pridajte sa k nim teraz.

Ak máte otázku, napíšte, prosím, na diskusie@postoj.sk. Ďakujeme.